طراحی استخر

طراحی استخر اولین گامی است که باید برای اجرا یک پروژه استخر انجام دهید. فرقی ندارد که قصد ساخت استخر روباز، سرپوشیده و … را داشته باشید، در هر صورت باید طراحی استخر را انجام دهید. البته برای محیط های مختلف طراحی های متفاوتی وجود دارد که باید بر روی آن تمرکز داشت؛ برای مثال اصول طراحی استخر ویلایی با طراحی استخر باغ متفاوت است. اگر قصد دارای را یک استخر خانگی راه اندازی کنید، حتما باید قبل از آن با ساختار استخر ها و مراحل اجرای آنها آشنایی داشته باشید و نکات مورد نیاز برای طراحی و ساخت استخر را در نظر گفته و سپس فرایند های بعدی را انجام دهید. شما می توانید از استخر های عمومی نیز استفاده کنید، اما داشتن تجهیزات لوکس همیشه می تواند جذابیت بسیار زیادی در محیط ایجاد کند. علاوه بر این طراحی انواع استخر می تواند باعث افزایش قیمت ملک شما شود و این موضوع نیز جزو مزایای اجرا استخر به شمار می رود.

Services

خدمات طراحی انواع استخر

طراحی استخر شنا

طراحی استخر خانگی

طراحی استخر روباز

طراحی استخر سرپوشیده

طراحی استخر برای باغ

طراحی استخر مدرن

اصول طراحی استخر

می توان گفت اصول طراحی استخر یک سری از ضرابط ثابت و بین المللی هستند. البته کاربرد این موارد با هم متفاوت است و ممکن است ضوابط طراحی استخر خانگی با ضوابط طراحی استخر در ویلا تفاوت داشته باشد. زمانی که قصد احداث استخر را دارید، مانند هر فعالیتی دیگری ابتدا باید سازه را مورد بررسی قرار دهید تا زیرساخت های سازه بعد از بررسی و تایید امکان احداث استخر در آن، فعالیت های بعدی انجام بگیرد.

طراحی استخر فضای باز

اگر به فکر ساخت استخر هستید، احتمالا اولین موضوعی که به ذهنتان رسیده است، طراحی استخر در فشار باز می باشد. ساخت استخر در فضای باز می توانید مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. زمانی که به شنا مشغول هستید تابش نور آفتاب را تماشا خواهید کرد و در شب های آرام می توانید از داخل استخر، ستاره ها را تماشا کنید که بسیار لذت بخش است.
در بسیاری از موارد طراحی استخر فضای باز نیاز به مجوز ندارد مگر اینکه قصد احداث استخر در یک محیط حفاظت شده یا محیط های خاص را داشته باشید. همچنین محدودیت های بسیار کمی برای شکل و شمایل استخر در این حالت وجود دارد.

خدمات طراحی استخر
طراحی و ساخت استخر سرپوشیده

طراحی و ساخت استخر سرپوشیده

با اینکه استخر روباز مزایای بسیار زیادی دارد، بهتر است تا انواع دیگر استخر را نیز بررسی کنید. استخر سرپوشیده می تواند کاربرد های بسیار گسترده تری نسبت به استخر های روباز داشته باشد. استخر های سرپوشیده در تمام طول سال قابلیت استفاده را دارند و این موضوع نیز باعث می شود طراحی استخر سرپوشیده محبوبیت بالایی داشته باشد. در واقع شما می توانید تمام طول روز، تابستان یا زمستان از استخر استفاده کنید.
سیستم گرمایش استخر سرپوشیده می توانید علاوه بر آب استخر، محیط آن را نیز گرم کند و در عین حال بوی کلر را هم از بین ببرد. علاوه بر موارد گفته شده، رشد جلبک در این استخر های خیلی کمتر اتفاق می افتد و آشغال نیز به داخل استخر نفوذ ندارد، به همین دلیل عموما نیاز بسیار کمتری به تعمیر و نگهداری در این محصولات وجود دارد.

طراحی و اجرا استخر چند منظوره

استخر های چند منظوره می توانند مزایای هر دو نوع استخر روباز و سرپوشیده را برای شما فراهم کنند. در صورتی که نیاز به یک استخر فضای باز دارید، اما تحمل سرمای زمستان برای شما سخت است، می توانید از استخر های چند منظوره استفاده کنید که هم به شکل رو باز و هم به شکل سرپوشیده هستند. طراحی استخر چند منظوره با استفاده از دیوار های شیشه ای یا مواد پلی کربنات انجام شده است که بر روی یک قالب آلومینیومی قرار میگیرند.
قالب هایی که برای دیواره این استخر ها در نظر گرفته شده است، قابلیت جمع شدن و باز شدن را دارد و همین موضوع نیز باعث شده تا با طراحی این سبک از استخر ها، بتوانید استفاده های مختلف را در دسترس داشته باشید.

نکاتی در مورد طراحی استخر خانگی

کاربرد استخر را در نظر بگیرید

هنگام فکر کردن در مورد ایده های طراحی استخر، باید در نظر داشته باشید که چه کاربردی را برای استخر در نظر دارید. این موضوع تاثیر بسیار زیادی در روش طراحی استخر ها دارد. برای مثال طراحی استخر باغ که برای افراد خانواده مناسب باشد بهتر است شامل یک فضای کم عمق شود که افراد بتوانند در آن بنشینند و استراحت داشته باشند. در صورتی که در خانواده نوجوان وجود دارد، بهتر است تا ممحل عمیق نیز برای استخر طراحی شود تا برای شنا مناسب باشد. 

در اینجا ممکن است آب نماهای مختلف نیز برای تفریح مناسب باشند. از نظر محیط سازی نیز برای چنین استخر هایی می توان یک فضای سنگ فرش شده به همراه صندلی های آفتابگیری، می تواند بسیار مناسب باشد. اگر طراحی استخر را تنها برای انجام ورزش دنبال می کنید، یک طراحی شیک و که با سنگفرش احاطه شده باشد هم انتخاب خوبی برای شما هست. 

اگر به آرامش نیاز دارید، می توانید جکوزی را هم به این بخش اضافه کرده و از آن لذت ببرید.

طراحی استخر خانگی

طراحی اندازه و سبک استخر

بعد از اینکه کاربرد استخر را تعیین کردید باید سبک استخر را هم در نظر داشته باشید. اندازه یکی از مهمترین عوامل در طراحی استخر می باشد. در نظر داشته باشید که نحوه استفاده و تعداد افرادی که از استخر استفاده می کنند در اندازه استخر دخیل هستند. برای مثال اگر میخواهید به تنهایی در استخر شنا کنید، نیازی به عرض زیاد نیست اما طول استخر می تواند به مقدار مورد نیاز شما بین 3010 الی 12 متر باشد.
از طرف دیگر اگر با خانواده از استخر استفاده می کنید، بهتر است یک ابعاد مستطیلی را در نظر داشته باشید. همچنین باید بودجه خود را در نظر داشته باشید و بدانید که گرم کردن آب استخر بزرگتر، هزینه بیشتری را برای شما خواهد داشت.

ایمنی استخر طراحی شده

استخر های شنا برای ورزش، تمرین و آرامش مناسب هستند. اما در صورتی که اقدامات ایمنی در طراحی استخر رعایت نشود، ممکن است استفاده از استخر خطرات زیادی را همراه داشته باشد. شرکت های سازنده استخر در مراحل ساخت، میتوانند دستگاه های امنیتی استخر را به شما پیشنهاد کنند.
با این حال چند مورد دیگر نیز وجود دارد که باید، قبل از شروع نصب در نظر داشته باشید. برای مثال لزوما نیاز نیست که از همه طرف به استخر خود دسترسی داشته باشید. شما می توانید یک طرف دیوار استخر را در کنار دیوار اصلی باغ طراحی کنید تا استخر، فضای کمتری اشغال کند.

طراحی استخر گوچک

بهترین زمان ساخت و طراحی استخر

بسیاری از افراد می خواهند که در فصل تابستان از استخر خود استفاده کنند. بنابراین باید اطمینان داشته باشید که استخر شما در این فصل آماده می شود. با اینکه اکثر افراد همین ایده را دارند، بهتر است شما قبل از آنها دست به کار شوید چند ماه قبل از فصل تابستان، ساخت و طراحی استخر را انجام دهید.

بهترین زمان ساخت و طراحی استخر

بسیاری از افراد می خواهند که در فصل تابستان از استخر خود استفاده کنند. بنابراین باید اطمینان داشته باشید که استخر شما در این فصل آماده می شود. با اینکه اکثر افراد همین ایده را دارند، بهتر است شما قبل از آنها دست به کار شوید چند ماه قبل از فصل تابستان، ساخت و طراحی استخر را انجام دهید.

ایده های طراحی استخر مدرن

اگر تصمیم به طراحی استخر مدرن دارید، احتمالا داشتم یک استخر با طرحی زیبا برای شما اهمیت دارد. گروه مهندسی آرتیا به صورت تخصصی در زمینه طراحی استخر فعالیت دارد و می توانید برای ساخت استخر مدرن به این مجموعه اعتماد کنید. استخر های مدرن می توانند یک ظاهر بسیار جذاب را برای ویلا، باغ و یا محیط های خانگی فراهم کنند. در ویدئوی زیر می توانید چند نمونه از ایده های طراحی استخر که در سال 1401 جزو ترند های طراحی استخر به شمار می روند، مشاهده کنید.

طراحی و اجرا استخر در فضای کوچک

محدودیت فضا، یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از محیط های ویلایی وجود دارد. محدودیت فضا برای طراحی استخر ممکن است انتخاب شما را در طرح و مدل استخر محدود کند. البته در صورتی که با یک تیم متخصص برای برای طراحی و ساخت استخر همکاری داشته باشید، در اینجا ایده های جالب برای طراحی و اجرا، می تواند بهترین بهره برداری از فضای محدود را برای شما ایجاد کند.
طراحی استخر در محیط کوچک کمی سخت است و اجرای استخر در این محیط ها نیز نیاز به تخصصی زیادی دارد. در محیط های کوچک استفاده از ماشین آلات سنگین وزن امکان پذیر نمی باشد و این موضوع باعث شده تا اجرا استخر کمی طولانی تر شود.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن