ویلا ال اس اف چیست؟

ویلا ال اس اف چیست

احداث ویلا با سازه های LSF یکی از روش هایی نوین در سال های اخیر است. ساخت ویلا ال اس اف به دلیل ویژگی هایی که دارد، برای اقلیم های متنوع مناسب می باشد. Light Steel Frame که به اختصار آن را LSF می نامند، یک نوع سبک ویلا سازی با فولاد از پیش ساخته است. این قطعات در کارخانه ها ساخته شده، سپس برای نصب به محل مورد نظر حمل می شوند. اتصالات سازه های ویلا ال اس اف با پیچ و مهره و جوش انجام می گیرد و دیواره ها با مصالح مخصوص پر خواهند شد. در این مطلب با ویلا ال اس اف و مزایای آن آشنا خواهیم شد.

ویلا LSF چیست

تاریخچه ویلا LSF

سازه LSF نخستین بار در یکی از کشورهای آمریکایی و در نمایشگاه ماشین آلات صنعتی کشف شد و بعد ها به دلیل استحکام بالای این سازه ها مورد توجه قرار گرفت. جدی شدن استفاده از سازه های LSF در یک نمایشگاه ساختمانی در آمریکا مطرح شد و در حقیقت آمریکا زادگاه سازه های ال اس اف می باشد. تعداد خانه هایی که با استفاده از سازه های LSF ساخته شده، تا سال 1994 به 7500 تا رسیده بود که امروزه بیش از 90 درصد خانه ها توسط این سازه ساخته شده اند. ساخت ویلا ال اس اف در ژاپن نیز مورد استفاده قرار گرفته است؛ با توجه به اینکه بعد از جنگ جهانی اول مردم به خانه نیاز داشتند و خانه های قبل از جنگ جهانی مقاوم نبودند، به همین جهت استفاده از سازه های ال اس اف یکی از بهترین گزینه ها برای مردم این کشور بود.

کاربرد ویلا ال اس اف

برای استفاده از سازه های lsf باید استانداردهایی را رعایت کنید تا این سازه ها طول عمر بیشتری داشته باشند. ساخت ویلا ال اس اف نیز مانند سایر ویلاها مراحلی دارد که در تک تک این مراحل رعایت قوانین حائز اهمیت است. شرایط استفاده از ویلاهای ال اس اف عبارتند از:

 • سازه هایی که تا 5 طبقه بوده و مسکونی می باشند.
 • مجموعه هایی که کاربری آموزشی و ورزشی دارند.
 • کارخانه یا کارگاه هایی کاربری صنعتی دارند.
 • به صورت نیم طبقه در مکان هایی که ارتفاع زیادی دارند.
 • ساخت و ساز شهرک های صنعتی در کوتاه ترین زمان ممکن
 • ساخت و ساز مکان هایی که در تعداد طبقه محدودیت دارند

نحوه اجرای ویلاهای LSF

نحوه اجرای ویلاهای LSF همانند ویلاهای دیگر است؛ بدین صورت که در ابتدا باید شرایط ساخت و ساز مکان مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید و بعد از تصویر برداری از مکان مورد نظر اقدام به طراحی نقشه ای ابتدایی نمایید. در طرح اولیه برای ویلا ال اس اف تمامی اتصالات آب و برق و گاز مشخص شده است. بعد از اینکه طرح مورد نظر توسط کارفرما تایید شد، نوبت به پی ریزی و آماده کردن فونداسیون می رسد. در نهایت دیوارهای توخالی ساختمان ها ساخته می شود و در مرحله بعدی داخل دیوارها را می توان با بتن سبک پر کرد تا عایق خوبی برای انرژی و صدا باشد. آخرین مرحله نیز مربوط به پوشش های خارجی و اجرا سقف و سیم کشی نهایی می باشد.

گروه مهندسی آرتیا با سال ها تجربه در زمینه ساخت ویلا در کرج، از مشاوره، طراحی تا اجرا پروژه های در کنارتان خواهند بود.

مزایا ساخت ویلا LSF

 

قیمت سازه ال اس اف

سرعت اجرای بالای ساخت ویلا ال اس اف

عمده ترین علت محبوبیت سازه های LSF، کوتاه بودن مدت زمان ساخت آنها است. استفاده از این سازه ها به سرمایه گذاران کمک می کند تا هر چه سریع تر بتوانند از ویلاها استفاده کنند.

سبک بودن سازه های lsf

وزن سازه های ال اس اف در مقایسه با سایر ویلاها کمتر است و همین امر موجب شده تا نیروی کمتری را هنگام زلزله به خودش جذب کند. سازه های lsf از مقاطع فولادی با جدار نازک ساخته شده اند که این مقاطع بر روی ورق های نازک فلزی متصل خواهند شد و در نهایت تشکیل سازه LSF را خواهند داد.

حمل و نقل آسان

سبک بودن وزن سازه های LSF باعث شده تا جا به جایی اینگونه سازه ها آسان تر باشد؛ همچنین از این سازه ها می توانید برای نقاطی که صعب العبور می باشند نیز استفاده کنید.

کیفیت بالای اجرای اتصالات

کیفیت بالا و آسان بودن اتصالات در ویلا ال اس اف یکی دیگر از مزایای ساخت این نوع ویلا ها است. ساده بودن اتصالات و کیفیت بالای آنها باعث شده تا در برابر حادثه های طبیعی مانند زلزله از مقاومت خوبی برخوردار باشند.

اجرای سازه ال اس اف

قابلیت بازیافت بخش عمده ای از مصالح

اجزایی که برای ساخت ویلاهای LSF مورد استفاده قرار می گیرند اغلب قابل بازیافت می باشند و همین امر موجب افزایش استفاده از ویلاهای ال اس اف شده است.

معایب ساخت ویلا LSF

 • محدودیت در ساخت طبقه های بیشتر
 • نیاز به حضور نیروی متخصص برای اجرای ویلاهای ال اس اف
 • تامین و ساخت قطعات در کارخانه ممکن است نیازمند هزینه بیشتر باشد

نکات مهم در اجرای ویلای LSF

هنگام ساخت ویلا ال اس اف، باید نکاتی را در جهت افزایش طول عمر و دوام خانه رعایت کنید که این نکات عبارتند از:

 • وجود هماهنگی بین فضای داخلی و بیرونی ویلا جزء اولین نکاتی که باید رعایت شود.
 • از درها و پنجره هایی استفاده کنید که با نمای بیرونی سازه متناسب بوده و باعث زیبایی نمای ساختمان شوند.
 • در ساخت این دسته از خانه ها می توانید از امکانات متنوع برای زیباسازی محوطه اطراف خانه استفاده کنید.

کاربردهای سازه ال اس اف

سازه های ال اس اف برای چه پروژه هایی مناسب تر هستند؟ سوالی که ممکن است ذهن افراد زیادی را درگیر کند؛ به همین جهت در این بخش با انواع کاربردهای سازه های LSF آشنا خواهیم شد.

 • ساخت ویلا
 • ساخت کارگاه های صنعتی و سوله ها
 • ساخت محیط های صنعتی و تولیدی
 • ساخت مکان های آموزشی
 • طراحی و ساخت پلن های نیم طبقه در ساختمان ها
 • ساخت سقف کاذب یا پارتیشن
 • ساخت ساختمان در مجموعه شهرک ها

روش های افزایش دوام سازه های ال اس اف

طبق تحقیقات انجام شده، سازه های ال اس اف از مقاومت بالایی برخوردارند و در ساخت خانه های کوچک موفق عمل کرده اند. مسئلۀ جدید، استفاده از سازه های LSF به عنوان سازه اصلی و اسکلت ساختمان است؛ به همین جهت در خصوص برطرف کردن این نگرانی، راه حل هایی را ارائه داده اند. یکی از این راه حل ها مربوط به استانداردهای افزایش دوام سازه های LSF است. برای افزایش دوام سازه های lsf باید به این نکته توجه کنید که بیشترین اتصالات باعث دوام این سازه ها خواهد شد. می توان با قرار دادن اتصالات مورب، انرژی وارده را بر بخش های مختلف سازه پخش کرد تا سازه بادوام باقی بماند.

ساخت ویلا با lsf

هزینه ساخت ویلا ال اس اف

برای تعیین هزینه ال اس اف پارامترهای زیادی در نظر گرفته می شود که از جمله آنها می توان به ابعاد، طراحی، اندازه، مصالح به کار رفته، محل نصب ویلا و … اشاره کرد. طول مدت زمان اجرای کار، از دیگر عواملی است که بر قیمت ساخت ویلا LSF تاثیر گذار است. با توجه به اینکه سازه های ال اس اف باید توسط مواد با کیفیت در کارخانه ساخته شوند، به همین دلیل بهتر است برای تخمین تعرفه ساخت ویلا ال اس اف و مشاوره با کارشناسان ما در گروه مهندسی آرتیا ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن