همه چیز در مورد استخر بی نهایت

همه چیز درباره استخر بی نهایت

همه چیز در مورد استخر بی نهایت بدانید را در این مطلب در اختیار شما قرار خواهیم داد. آیا تا به حال فکر کرده اید که یک استخر بی نهایت یا استخر اینفینیتی چگونه کار می کند؟ اینکه اصلا استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست؟ آب به کجا می رود و آیا امکان دارد آب از لبه استخر خارج شود؟ ما در آرتیا گروپ به عنوان یکی از برترین سازندگان استخرهای اینفینیتی یا بی نهایت پاسخ تمامی این سوال ها را در اختیار داریم. شما در این مقاله می توانید بدانید که استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست؟

استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست؟

به استخرهای بینهایت استخرهای بدون حاشیه یا استخرهای لبه صفر هم می گویند.این استخرها معمولا برای ایجاد توهم لبه گم شده طراحی شده اند. اینطور که به نظر می رسد که آب از لبه ها عبور می کند و به سمت بی نهایت می رود. این استخرها اغلب با افق های زیبایی فراتر از لبه گمشده طراحی و تولید می شوند. این مسئله باعث می شود بر اساس شکل ریسمان زیبایی شناسیی بالاتر رود و تصویری بسیار زیبا خلق شود به قدری که نتیجه زیبایی این استخرهای بسیار خیره کننده است. به همین دلیل است که استخرهای بی نهایت در برخی از مجلل ترین مکان های تفریحی جهان وجود دارند.

نحوه کارکرد استخر بی نهایت چگونه است؟

 

کارکرد استخر بی نهایت

حال که می دانید استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست باید با مطالعه این بخش از مطلب همه چیز در مورد استخر بی نهایت را بدانید. استخرهای بی نهایت در واقع دارای دو سطح هستند که عبارتند از: استخر اصلی و حوضه ای که به طور استراتژیک فراتر و زیر لبه بی نهایت ساخته شده است. استخر اصلی دارای یک لبه می باشد که تنها به اندازه یک اینچ یا بیشتر در بالای آب پنهان شده است. این یعنی مانند تمامی استخرهای سنتی بیشتر آب استخر قابل مشاهده بوده و می شود در آن شنا کرد.

وقتی که لبه ای در آن وجود ندارد باعث می شود که ما این توهم را داشته باشیم که فاقد هر گونه لبه ای است اما در واقع لبه به صورت پنهان در استخر بی نهایت تعبیه شده است. آبی که بالای دیوار می نشیند از لبه و به حوض پایین جریان می یابد و سپس دوباره به استخر بالایی پمپ می شود و چرخه ای ایجاد می کند که در آن آب هدر نمی رود و می توان به این واسطه به خوبی صرفه جویی کرد.

آیا استفاده از استخر بی نهایت می تواند خطرناک باشد؟

برای اینکه بتوانید با خیالی راحت از استخر اینفینیتی استفاده کنید باید همه چیز در مورد استخر بی نهایت را به خوبی بدانید به همین دلیل می خواهیم به یکی از سوالات مهم و رایج شما پاسخ دهیم. اینکه آیا استفاده از استخرهای بی نهایت برای ما خطری دارد یا خیر؟ بدون تردید می گوییم که استخرهای بی نهایت خطرناک نیستند. لبه گم شده فقط یک ترفند محسوب می شود و این مسئله نسبت به استخرهای سنتی هیچ خطری ندارد. توجه کنید که طراحان این سیستم دارای درک کاملی از ساخت و طراحی استخر و رابطه با حوضچه ها هستند.

اگر نگران ایمنی هستید، باید در مورد شرکتی که قرار است این استخرهای را برای شما طراحی کنید اطلاعات کاملی را کسب کنید. اطلاعاتی نظیر اینکه آیا پیمانکاران و نصب کننده های آنها از تخصص، دانش  و مهارت کافی برای ساخت و ساز بهره مند هستند یا خیر؟ ویژه در ضمن شما می توانید برای افرادی که در شنا کردن مهارت ندارند برخی از ویژگی های ایمنی جانبی را هم اضافه کنید تا به این ترتیب خیال خود را از این مسئله راحت کنید. این ویژگی ها شامل نرده، پله، رمپ، آلارم و موانع می باشد.

مزایای استفاده از استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست؟

 

مزایای استفاده از استخر بی نهایت
زیبایی و لوکس بودن این محصول یکی از مزایای استفاده از آنها می باشد. وقتی در یک افق مناسب این محصول ساخته می شود نمای بی نظیر می دهد که چشم ها خیره می شود. چشم اندازی شبیه به افق دریا را می توانید به کمک این استخرهای بی نهایت تجربه کنید که بسیار لذت بخش است. بسیاری از مردم دوست دارند که از سراسر دنیا به محل هایی بروند که در آن از این استخرها استفاده می شود تا بتوانند در این استخرهای عکس بگیرند و در اینستاگرام خود این تصاویر زیبا را به اشتراک بگذارند.
استخرهای بی نهایت نیز در مقایسه با بسیاری از استخرهای دیگر سازگار با محیط زیست هستند. آب از لبه استخر به هیچ عنوان هدر نمی رود. بلکه در حوضچه های مخصوص جمع می شود و دوباره به درون استخر پمپ می شود. پمپی که این کار را تنظیم می کند فقط زمانی کار می کند که استخر در حال استفاده است. با توجه به این دو مزیت شما می توانید هم زیبایی و هم حفظ منابع آبی را در کنار هم تجربه کنید. مسئله ای که می تواند با توجه به بحران های آبی یکی از مهمترین مواردی باشد که امروزه به آن نیاز داریم.

آیا ساخت استخر بی نهایت سفارشی سازی می شود؟

استخر بی نهایت سفارشی

ما قصد داریم یک استخر بی نهایت داشته باشیم به همین دلیل باید همه چیز در مورد استخر بی نهایت را بدانیم. تا به این جا می دانیم که استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست و چه مزایایی دارد اما سوال مهم این است که آیا می توانیم طرح مخصوص به خود را در این استخرها تجربه کنیم؟ استخرهای بی نهایت را می توان با توجه به علاقه و سلیقه شما سفارشی سازی کرد.

در هر کشوری این امکان وجود دارد که شما بر اساس فرهنگ آن کشور برخی از المان ها و عناصر مخصوص را در استخرهای بی نهایت مشاهده کنید. برای مثال، در کشور ایتالیا، بسیاری از استخرهای بی نهایت دارای طاق یا ستون هستند تا این توهم را ایجاد کنند که شناگر در حال بازدید از حمام های روم باستان است.استخرهای بی نهایت معمولا تنها دارای یک لبه پنهان هستند، اما این توهم می تواند برای چندین لبه هم به صورت مجزا و به درخواست شما اعمال شود. ایجاد استخرهای بی نهایت نیاز به جزئیات ساختاری، مکانیکی و معماری گسترده ای دارد، بنابراین آماده باشید که باید برای هر لبه بی نهایت اضافی هزینه بیشتری هم پرداخت کنید.

نکات مهم در زمان ساخت استخر بی نهایت

نکات مهم در زمان ساخت استخر

اگر می خواهید یک استخر بی نهایت زیبا را در محل مورد نظر خود بسازید. ابتدا این مسئله را بررسی کنید که آیا آن محل از نظر زیبایی شرایطی دارد که زیبایی خوبی را بتواند خلق کند یا خیر؟ توجه داشته باشید که استخرهای بی نهایت وقتی با منظره ای زیبا مانند خط افق، منظره یا اقیانوس همراه شوند، بهترین ظاهر را دارند. همچنین در نظر داشته باشید که شما باید فضای کافی برای ساخت حوض زیر استخر اصلی را در اختیار داشته باشید. این فضا باید آنقدر پایین باشد که از دید خارج شود تا آن توهم را ایجاد کند از طرفی نباید آنقدر پایین باشد که نتواند آب را بگیرد و موجب شود که آب هدر برود به همین دلیل به این فضا توجه ویژه ای داشته باشید.

سخن پایانی

حالا که همه چیز در مورد استخر بی نهایت را می دانید. می دانید که استخر اینفینیتی یا استخر بی نهایت چیست باید برای ساخت استخر خود بهترین مجموعه ممکن را انتخاب کنید. این کار را با تحقیقات کافی و برگزاری جلسات حضوری و یا تلفنی با مجموعه های مختلفی نظیر مجموعه ما انجام دهید تا بهترین شرایط ممکن را برای ساخت استخر بی نهایت شناسایی کنید. شما باید هم کیفیت و هم قیمت را در نظر داشته باشید. سعی کنید به مجموعه ای تکیه کنید که می تواند به شما بهترین انتخاب ها را ارائه دهد. ما در آرتیا گروپ آماده هستیم تا بهترین کیفیت را در کنار ضمانت اجرا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ما در این مجموعه به شما مشاوره های رایگانی ارائه می دهیم تا همه چیز در مورد استخر بی نهایت را به خوبی بدانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن