هزینه ساخت ویلا در شمال برای سال 1401

هزینه ساخت ویلا در شمال برای سال 1401

تمامیه سازندگان در ابتدای شروع ساخت ویلا چه در شمال چه در نقاط مختلف کشور فاکتور هزینه را در نظر میگیرند و طبق این فاکتور پیش میروند. هزینه ساخت ویلا در شمال برای سال 1401 نیز موردی مهم برای سازندگان این منطقه تلقی شده و با توجه به این معیار پلن ریزی میکنند. مورد دیگری که همین ابتدا باید در نظر داشت بحث طراحی است، شما در بحث طراحی تمامی اعمال ساخت سازه را به صورت مجزا به روی کاغذ آورده و با تیمی از مهندسین و نیروی انسانی از آغاز تا پایان پروژه را در قالب برنامه ریزی طراحی میکنند.هزینه ساخت ویلا در شمال

هزینه طراحی ویلا در شمال در سال 1401 شامل کلیه مخارج صرف شده در سال 1401 برای ساخت ویلا از آغاز تا پایان پروژه است. به طور کلی این هزینه ها به موارد زیر شامل میشود:

  • انتخاب زمین
  • طراحی و پلن کشی
  • اجرا
  • بهره برداری

همچنین هزینه ساخت بعد از موارد ذکر شده به مساحت زمینی که ویلا در آن ساخته خواهد شد، نوع و کیفیت مصالح و دیگر امکانات رفاهی که در نظر می باشد تقسیم میشود.

نکات هزینه اجرا ویلا در شمال که باید بدانید

برخلاف ساخت خانه ویلایی، عوامل زیادی بر هزینه تکمیل ساخت ویلا در شمال تاثیر میگذارد. بنابراین سرمایه گذاران باید به دقت مطالعه، محاسبه و بررسی کنند. هزینه محاسبه شده به سرمایه گذاران کمک میکند تا بودجه و تامین مالی را به معقول ترین شکل استاندارد کنند. برخی از عواملی که مستقیما بر هزینه ساخت ویلا در شمال تاثیر می گذارد در ادامه به آنها اشاره شده است.نکات هزینه ویلا در شمال

ساخت ویلا شیشه ای خدمات گروه مهندسی آرتیا

طراحی پلن در هزینه های اجرا ویلا در شمال

قبل از شروع ساخت سازه، سرمایه گذار باید نقشه پروژه ویلا را داشته باشد. هزینه ساخت ویلا در شمال شامل نقشه های اسکیس، نقشه های فنی و اسناد پروژه فنی ساختمانی برای کارهای تاسیساتی، نقشه های اصلی، فضای داخلی و نقشه های پرسپکتیو میباشد که  بر اساس نیاز سرمایه گذار تعیین میشود. از طریق نقشه های طراحی سرمایه گذار، پیمانکار کار را به جزئی ترین شکل ممکن به تصویر میکشد. هزینه اجرا ویلا در شمال بسته منطقه ها، سبک و نیاز مالک سطوح مختلفی دارد. در حال حاضر طراحی نقشه های معماری به شکل زیر است:

طراحی با مداد و به صورت کروکی از 800 تا 1200000 تومان
طراحی به وسیله نرم افزار هر متر مربع 8500 تومان
طراحی محوطه سازی ویلا  هر متر مربع زمین از محوطه 8500 تومان
طراحی نما از 100 متر مربع به بالا 28500 تومان
طراحی نما از 100 متر مربع به پایین یک میلیون تومان
طراحی 3 بعدی شامل طراحی داخلی و نما 24000 تومان برای هر یک متر مربع بالا 200 متر و 5 میلیون تومان برای 200 متر به بالا بدون در نظر گرفتن هزینه طراحی نقشه
طراحی 3 بعدی به سبک مدرن 40000 تا 160000 تومان برای هر متر مربع
طراحی 3 بعدی تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن 38000 تومان برای هر یک متر مربع بالا 200 متر و 9 میلیون تومان برای 200 متر به بالا بدون در نظر گرفتن هزینه طراحی نقشه

طراحی پلن در هزینه های اجرا ویلا در شمال

موارد تاثیر گذار در هزینه های ساخت ویلا در شمال

هزینه های نیروی کار

 برخی از هزینه طراحی ویلا در شمال قابل پیش بینی نمی باشند و بر بخشی از مخارج در روند اجرا و تکمیل ویلا تاثیر خواهند گذاشت. بنابراین، قبل از اجرا این مورد را نیز باید محاسبه کنید تا از کمبود بودجه جلوگیری کنید. ساخت ویلا دوبلکس یا فلت ناهمگون شامل کارهای مختلفی میشود به عنوان مثال: گچکاری، سنگ فرش، پله سازی، برق و آب از جمله مواردی هستند که در بطن کار میتوانند هزینه های پیش بینی نشده ای با خود همراه داشته باشند. همچنین هزینه های متفرقه نیز از جمله این دسته می باشند که به عوامل بسیاری بستگی دارد، هزینه های متفرقه در دو مکان مختلف مانند شهر و روستا، هزینه متفاوت خواهند داشت. علاوه بر این موارد، کیفیت تیم ساخت و ساز نیز تعیین میکند که سرمایه گذار چگونه باید پول را خرج کند. در هزینه ساخت ویلا در شمال علاوه بر قیمت مواد اولیه و مصالح باید حقوق و دستمزد نیز در نظر گرفته شود که منظور از این موضوع قشر زحمت کش کارگران می باشند. هزینه طراحی ویلا در شمال شامل نیرو کار نیز می باشد که به عوامل زیر بستگی دارد که به توضیح آنها می پردازیم:

سبک معماری هر ویلا : در حال حاضر ویلا های زیادی با سبک های مختلفی از جمله، مدرن، نئوکلاسیک، کلاسیک، مینیمال و غیره ساخته میشود که برای هر یک از این سبک ها باید نیرو کار متخصصی که دارای تجربه کاری در این سبک ها و مهارت است، استفاده شود. این امر باعث میشود تا هزینه اجرا ویلا در شمال به صورت قابل ملاحظه ای کاهش یابد. چرا که در هزینه ها و زمان پروژه صرفه جویی میشود.

کیفیت مهارت کارگران: یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه های نیروی کار، کیفیت کار و تجربه است. به طبع کیفیت پرسنل خوب هزینه های بالایی را طلب خواهد کرد.

تکمیل معماری در هزینه اجرا ویلا شمال

سطوح مختلفی از هزینه های تکمیل معماری وجود دارد. از آنجایی که تعداد اقلام زیاد است، سرمایه گذار باید برنامه هزینه های ساخت ویلا در شمال را با دقت و به طور کامل محاسبه کند تا از افراط و کمبود در حین ساخت جلوگیری کند.  قبل از یافتن و درک یک بودجه تخمینی، صاحبان خانه باید بداند چه مواردی را باید در برآورد هزینه تکمیل شده بگنجاند. بر این اساس، مصالح تکمیلی ویلا عبارتند از:

  • کاشی کف و سرامیک
  • تجهیزات توالت و حمام
  • رنگ آمیزی دیوار ها و سقف ها
  • سیستم برق و چراغ

در حال حاضر پیمانکاران هزینه های ساخت ویلا در شمال را به دو روش محاسبه میکنند،  بر اساس:

  • متر مربع
  • تعداد انواع واد مورد استفاده

که بیشتر در مقالات این عناوین به صورت متر مربع محاسبه و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

هزینه اجرا ویلا شمال در بخش دکوراسیون

بخش طراحی دکوراسیون در هزینه های ساخت ویلا شمال عضو جدا ناپذیر پروژه است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. بسته به سبک هر ویلا مانند طراحی ویلا مدرن، کلاسیک، مینیمال طراحی دکوراسیون آن نیز متنوع خواهد بود. بر این اساس، هزینه طراحی ساخت ویلا شمال با در نظر گرفتن جزئیات، امکانات، مبلمان هزینه آن چند صد میلیونی خواهد بود.  به عنوان مثال، در مورد سرمایه گذارانی که تقاضای زیادی برای مبلمان دارند و میخواهند از مبلمان با کیفیت و کالاهای با کیفیت استفاده کنند، هزینه آن میتواند به میلیون ها تومان برسد. البته این شرایط مستقیما به کارفرما بستگی دارد.هزینه اجرا ویلا در بخش دکوراسیون

متوسط هزینه اجرای ویلا شمال

همانطور که ذکر شد ساخت ویلایی در شمال کشور شامل هزینه های برنامه ریزی شده و پیش بینی نشده ای است که هر سازنده و کارفرمایی با در نظر گرفتن این هزینه ها سازه خود را پیش میبرد. اما با برآورد تقریبی و حدودی ساخت سازه میتوان متوسط هزینه ساخت ویلا شمال را برای سازندگان عنوان کرد که در جدول زیر به این هزینه های کلی و تمام شده حداقلی و حداکثری آن اشاره شده است.

هزینه متوسط ساخت ویلا در شمال  2 میلیارد تومان
حداقل هزینه ساخت ویلا شمال 1 میلیارد و 600 میلیون تومان
حداکثر هزینه اجرا ویلا شمال 2 میلیارد و 800 میلیون تومان

هزینه های گفته شده طبق تعرفه سال 1401 حساب شده و یک دید کلی برای سازندگان ایجاد کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن