هزینه ساخت استخر خانگی

هزینه ساخت استخر خانگی

با فرا رسیدن فصل گرما، شنا کردن می تواند یکی از لذت بخش ترین ورزش ها باشد و همین امر افراد زیادی را وادار می سازد تا اقدام به ساخت استخر نمایند. برای ساخت یک استخر، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید؛ برای مثال، یکی از مواردی که در هزینه ساخت استخر خانگی تاثیر گذار خواهد بود، محوطه سازی اطراف استخر است، به همین دلیل بهتر است قبل از ساخت استخر، با پیمانکاران این حوزه مشورت کنید. مهم نیست که در چه مرحله ای ساخت استخر می باشید، بهتر است برای طراحی یک استخر ایده آل که متناسب با معماری منزل شما می باشد، از متخصصان این امر کمک بگیرید. در این مقاله با عوامل موثر در برآورد قیمت ساخت استخر خانگی آشنا خواهیم شد.

هزینه ساخت استخر فایبرگلاس

چه عواملی در هزینه ساخت استخر خانگی موثر اند؟

حال که برای ساخت استخر آمادگی دارید، نوبت برنامه ریزی رسیده است. بهتر است قبل از شروع به ساخت استخر، تمامی پارامترهای موثر در تعرفه ساخت استخر خانگی را در نظر داشته باشید؛ برای مثال، اگر می خواهید از طرح های خاص و سفارشی برای استخر خود استفاده کنید، بهتر است بودجه کافی داشته باشید. در بسیاری از موارد، عده ای ترجیح می دهند از استخرهای پیش ساخته استفاده کنند که در نظر گرفتن این امر می تواند تا حد زیادی از هزینه های ساخت استخر خانگی کم کند. برخی از عوامل تاثیر گذار در هزینه ساخت استخر خانگی عبارتند از:

محل ساخت استخر

داشتن یک فضای مناسب برای ساخت استخر، می تواند تا حد زیادی از هزینه ساخت استخر خانگی کم کند؛ بر فرض مثال، اگر شما یک زمین آماده و مسطح برای ساخت استخر داشته باشید، دیگر نیاز نیست هزینه زیادی را صرف آماده سازی زمین مورد نظر نمایید.

حفاری زمین

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ساخت استخر خانگی، حفاری زمین است. چه این کار را خودتان انجام دهید یا یک تیم حرفه ای، در نهایت باید یک پایه صاف، فشرده و عاری از هر گونه برجستگی تهیه کنید. اگر زمین شما آماده نباشد، این مرحله شامل کندن درختان، پاک کردن صخره ها و تسطیح بخشی از زمین می باشد که مسلما باید بخشی از بودجه خود را برای اینکار در نظر بگیرید.

محاسبه هزینه ساخت استخر خانگی

اندازه استخر، عاملی موثر در هزینه ساخت استخر خانگی

همانطور که انتظار می رود، هر چه اندازه استخر بزرگتر باشد، هزینه ساخت آن نیز بیشتر می شود. این مسئله نه تنها برای قطر، طول یا عرض، بلکه برای ارتفاع نیزی صدق می کند. استخرهای روی زمین، دارای دیواره های جانبی هستند که از 48 تا 54 اینچ ارتفاع دارند. دیوارها بلندتر می تواند هزینه ساخت استخر خانگی را افزایش دهد، چرا که مواد و کار بیشتری برای نصب نیاز خواهید داشت.

شکل استخر

شکل و طرح انتخابی برای استخر، نقش زیادی در هزینه ساخت استخر خانگی دارد، زیرا نصب برخی از اشکال آسان تر از بقیه می باشد. به صورت کلی، استخرهای روی زمین به شکل های گرد، بیضی و مستطیل وجود دارند که شما برای طراحی برخی استخرها، محدودیت خواهید داشت. معمولا طراحی استخر شما بر اساس بودجه و متراژ محیطی مورد نظر شما انتخاب خواهد شد.

متریال و مصالح مورد نیاز برای ساخت استخر

متریالی که برای ساخت استخر خود انتخاب خواهید کرد، یکی دیگر از عوامل مهمی است که در هزینه ساخت استخر خانگی تاثیر خواهد داشت. از جمله رایج ترین مصالح مورد نیاز برای ساخت استخر عبارتند از:

ساخت استخر بتنی

بتن، یکی از رایج ترین مصالح مورد نیاز برای ساخت استخر است. استخرهای بتنی یکی از رایج ترین مواد برای ساخت استخرها می باشند که به دلیل دوام بالایی که دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مزایا استخرهای بتنی در کنار دوام و استحکامی که دارند، این است که شما می توان آنها را در هر شکل و اندازه ای ساخت.

هزینه ساخت هر متر مربع استخر

هزینه ساخت استخر فایبرگلاس

استخرهای فایبرگلاس اندازه و اشکال محدودی دارند، با این حال گزینه های زیادی برای نصب آنها وجود دارد. شما می توانید استخرهای فایبرگلاس را در روی زمین و داخل زمین بسازید که نصب آنها ظرف مدت یک هفته یا بیشتر تمام خواهد شد. استخرهای فایبرگلاس معمولا به صورت یک تکه می باشند، به همین دلیل دسترسی راحت به محل ساخت استخر، از جمله عواملی است که باید هنگام انتخاب مصالح ساخت استخر در نظر داشته باشید.

ساخت استخر وینیلی

استخرهای وینیلی به طور قابل توجهی ارزان تر از بقیه مصالح می باشند. این دسته از استخرها شکل های متنوعی را برای ساخت استخر ارائه نمی دهند، اما رنگ های متنوعی برای ساخت این دسته از استخرها وجود دارد. لازم به ذکر است که استخرهای وینیلی به نسبت سایر مصالح دوام کمتری دارند؛ به همین دلیل بهتر است از آسترهایی استفاده کنید که ضخامت بیشتری دارند.

سفارشی سازی، عاملی موثر در هزینه ساخت استخر

شما می توانید هر تعداد ویژگی که می خواهید به استخر خود اضافه کنید. برخی از افراد دوست دارند برای ایمنی بیشتر، اقدام به حصارکشی در اطراف استخر کنند یا از دروازه ها و قفل های مخصوص استفاده کنند. تمامی این کارها بر هزینه ساخت استخر خانگی تاثیر گذار می باشد. محوطه سازی، نصب آلاچیق، نورپردازی، استفاده از تجهیزات خاص برای هوشمند سازی استخر و … از جمله عواملی هستند که باعث افزایش هزینه ساخت استخر خانگی خواهند شد.

قیمت ساخت استخر خانگی

نگهداری از استخر

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ساخت استخر خانگی، نگهداری و تعمیر منظم استخر است. برای افزایش طول عمر استخر، بهتر است روزانه فیلتر استخر خود را بررسی کنید، همچنین بررسی کردن میزان PH آب استخر برای حفظ تعادل شیمیایی، از جمله کارهایی است که پیشنهاد می شود در برنامه خود قرار دهید.

هزینه دیگری که گاهی نادیده گرفته می شود، هزینه اولیه پر کردن آب استخر است، مگر اینکه استخر شما به قدری کوچک باشد که بتوانید آن را با شلنگ پر کنید. انجام اقداماتی برای جلوگیری از ترک خوردگی دیوارهای استخر، از جمله کارهایی است که باید در فصل زمستان انجام شود تا از آسیب های جدی جلوگیری کند.

تجهیزات استخر، عاملی موثر در هزینه ساخت استخر خانگی

بعد از ساخت استخر، حال نوبت به نگهداری و نصب برخی از تجهیزات می رسد. انتخاب تجهیزات متفاوت برای استخرها، با توجه بر اساس نیاز، کاربری استخر و بودجه شما انتخاب خواهد شد. از جمله تجهیزات مناسب برای ساخت استخرها عبارتند از:

  • روکش های استخر
  • پمپ و فیلتر استخر
  • کیت های مخصوص برای بررسی سطوح شیمیایی
جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در هزینه ساخت استخر خانگی را مورد بررسی قرار دهیم. پیشنهاد می شود قبل از ساخت استخر حتما با افراد حرفه ای در این زمینه مشورت کنید تا آنها راهکارهایی مناسب و مقرون به صرفه برای کاهش هزینه های ساخت استخر به شما پیشنهاد دهند. آرتیا گروپ مجری تخصصی ساخت استخر، ویلا، بناهای مسکونی و اداری از ابتدا تا انتهای پروژه ها، در کنار شما خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن