طراحی نمای ویلا مدرن

طراحی نمای ویلا مدرن در زمینه های طراحی بسیار مهم بوده و نمای بیرونی ساختمان  اساسا چهره آن و به اصطلاح کارت ویزیت سازه است. ویلا مانند هر شخصی از بیرون ارزیابی می شود و در حین ساخت ابتدا باید به جنبه طراحی بیرونی ویلا توجه کرد تا بلافاصله تاثیر مثبتی بر صاحبان ویلا داشته باشد. گروه مهندسی آرتیا سال ها تجربه در امر ویلا سازی و ساختمان سازی و طراحی های مدرن ویلا و مینیمال شما را در طراحی نمای ویلا مدرن نیز همراهی خواهد کرد.

چگونگی طراحی نمای ویلا مدرن

طراحی نمای ویلا مدرن به صورت اختصاصی کاری دشوار است. منظور از اختصاصی بودن این است که برخی سازندگان از بین نماهای اجرا شده طرحی را انتخاب کرده و آن را در نمای ویلا مدرن خود اجرا میکنند اما برخی دیگر از سازندگان نمایی اختصاصی برای ویلا خود در نظر میگیرند که این موضوع می تواند حاوی وقت و هزینه باشد. برای این کار شما باید هم در زمینه طراحی و هم در زمینه ساخت دانش کافی داشته باشید.در غیر این صورت باید برای طراحی نما سازه بهتر است به یک مجموعه که در این زمینه های فعالیت دارند بسپارید.

انتخاب متریال برای اجرا نما ویلا مدرن

برای بازسازی نما یا برای ساخت نمای ویلا مدرن انتخاب گسترده ای از مواد برای پوشاندن نما ساختمان در اولویت برنامه های سازندگان و کارفرمایان است. انتخاب متریال از یک سو موضوعی سلیقه ای تلقی میشود و از سوی دیگر باید مزایا و معایب مواد مختلف را با هم مقایسه کنید تا بهترین راه حل برای پروژه خود بیابید. در این قسمت لیست های از بهترین و محبوب ترین مواد برای پوشش نما آورده شده است:

 • گچ 
 • چوب
 • فلز یا ورق فلز( به عنوان مثال: آلومینیوم، روی، مس و تیتانیوم)
 • سنگ(به عنوان مثال: ماسه سنگ و سنگ طبیعی)
 • سنگ لوح
 • پانل های فیبر سیمانی
 • شیشه
انتخاب متریال برای اجرا نما ویلا مدرن
ویژگی های اجرا نما ویلا مدرن

ویژگی های اجرا نما ویلا مدرن

امروزه بیشتر ویلاهایی که در نقاط مختلف کشور ساخته میشود به سبک مدرن است. به عنوان مثال ساخت ویلا در شمال بیشترین تعداد ساخت و ساز را به خود اختصاص داده که اکثر نماهای اجرا شده در شمال کشور به صورت مدرن می باشد.

 • شکل ظاهری ساده
 • استفاده از خطوط در اجرا نما ویلا مدرن
 • عدم استفاده از مصالح تزییناتی در نما
 • استفاده از شیشه های بزرگ و وسیع در نمای ویلا

نکات مهم در طراحی نما ویلا مدرن

هماهنگی نمای ویلا با بخش های مختلف

طراحی نمای سازه نیز مانند تمام بخش های دیگر ویلا به هنگام ساخت و اجرا می بایست نکاتی را رعایت کنند تا از وقوع اشتباهات در حین ساخت جلوگیری شود.طراحی قسمت های نما باید طبق فعالیت های ویلا باشد به عنوان مثال در طراحی ویلا مدرن، روشنایی و پنجره ها در بخش نشیمن باید بزرگ تر از بقیه بخش ها در نظر گرفته شود.

هماهنگی نما ویلا با بخش داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی سبک ویلاهای مدرن به صورت فضای باز و گسترده، روشنایی بیشتر برای فضاها و یکپارچگی فضای داخلی و خارجی می باشد، همین سبک و سیاق باید در طراحی نمای ویلا مدرن نیز به صورت خطوط صاف و عاری از هرگونه تزئینات باشد.

نمای ویلا نشانگر سبک آن

نمای هر ویلا در برخورد اول معرف سبک ویلا میباشد. بنابراین، طراحی نمای ویلا مدرن  در نمایش سبک ویلا نقش بسیار چشمگیری دارد. در نتیجه پس از مشخص کردن سبک ویلا، طراحی نما ویلا مدرن را با انتخاب متریال مخصوص آن سبک و با تعیین چارچوب های سبک انتخاب شده شروع به طراحی و ساخت نما ویلا میشویم.

انتخاب مصالح در طراحی ویلا مدرن

پیشرفت تکنولوژی صنعت ساختمانی سازی را نیز متحول کرده و مصالح های ساختمانی هر روز بهینه تر و تنوع آنها رو به روز بیشتر میشود. نما ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و متریال های گوناگونی هر روز به این مورد اضافه میشود. با تنوع بالای آنها سبک های نما نیز دستخوش تغییر شده و به دنباله این موضوع سبک های طراحی نما ویلا بیشتر شده است. در این بین طراحی نمای ویلا مدرن نیز مصالح خود را از متریال های سبک کلاسیک جدا کرده و طراحی های مختلفی با این مصالح انجام میشود.

نکات مهم در طراحی نما ویلا مدرن

هزینه اجرا نما ویلا مدرن

هزینه های اجرا نما در پروژه های گوناگون متفاوت بوده و به عوامل بسیاری بستگی دارد و نمی توان برای این موضوع نرخ ثابتی در نظر گرفت. از مهمترین عواملی که بر هزینه های اجرا نما تاثیر مستقیم دارد حجم ویلا و به طبع آن حجم نمای آن است. همان طور که اشاره شد حجم ساختمان ارتباط مستقیمی با هزینه های نما ساختمان دارد به این شکل که هزینه های ساخت ویلا دوبلکس با ویلا فلت متفاوت خواهد بود. همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها نیاز به تیمی متخصص در امر ساخت ویلا میباشد تا با برنامه ریزی های دقیق در هزینه و زمان صرفه جویی کند. گروه مهندسی آرتیا با دارا بودن سال ها تجربه در امر ساختمان سازی و انجام پروژه های مختلف این موضوع را برای کارفرمایان سهل ساخته است.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن