ساخت استخر در شمال

اگر به تازگی طراحی ویلا در شمال را انجام داده باشید و یا یک ویلا از پیش ساخته شده را در این شهر خریداری کرده باشید که فاقد استخر است، این می تواند یک خبر بد برای تعطیلات شما به حساب بیاید. ساخت استخر در شمال از خدمات گروه مهندسی آرتیا می باشد که می توانید از آن استفاده کنید. طراحی استخر در شمال با سبک ها و مدل های مختلفی انجام می شود و تمام طراحی های ایجاد شده، بر اساس محیط و سلیقه کارفرما قابلیت شخصی سازی را دارند تا سازه مورد نظر در بهترین حالت و کاملا دلخواه کارفرما باشد. برای اجرا استخر در شمال همین حالا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا کارشناسان ما خدمات مورد نیازتان را ارائه کنند.

طراحی و ساخت انواع استخر شمال

اگر در مورد استخر ها تحقیق کرده باشید می دانید که انواع ساخت استخر در شمال با استفاده از سازه های مختلفی ساخته می شوند. اما در بین استخر بتنی، استخر فایبرگلاس و استخر وینیل کدامیک برای ساخت مناسب می باشند و باید کدام را در هنگام ساخت انتخاب کنیم؟ اگر این سوالی است که برای شما هم به وجود آمده، بهتر است در ادامه با آرتیا همراه باشید.

ساخت استخر بتنی در شمال

یکی از سازه هایی که در شمال بسیار کاربردی می باشد، سازه های بتنی است. ساخت استخر در شمال به صورت سازه بتنی مزایای بسیار زیادی همراه دارد که قبل از هرکاری باید آنها را در نظر داشته باشید. استخر های بتنی طول عمر بسیار بالایی دارند و در صورتی که ساخت این نوع استخر به صورت اصولی انجام بگیرد، می توانید سالهای سال بدون نیاز به تعمیر و نگهداری از سازه استفاده کنید. البته یک موردی که باید در نظر گرفته شود، این است که هزینه ساخت استخر بتنی در شمال، بالاتر از انواع دیگر استخر می باشد و همین موضوع نیز باعث شده تا برخی از کارفرمایان ساخت استخر وینیل و فایبرگلاس را ترجیح بدهند.

طراحی استخر در شمال
اجرا استخر شمال

ساخت استخر فایبرگلاس

استخر های فایبرگلاس سازه های از قبل آماده شده ای هستند که می توانید ساخت آنها را در محیط های مختلف انجام دهید. استخر فایبرگلاس نیز سازه مقاومی دارد و طول عمر آن بالاست (البته نه به اندازه استخر بتنی!). یکی از مزایایی که این نوع از استخر ها دارند، هزینه راه اندازی نسبتا کمتر در مقایسه با استخر بتنی است. با این حال ساخت استخر در شمال به این شکل محدودیت زیادی دارد نمی توانید همیشه طرح دلخواه خود را در میان محصولات تولید شده پیدا کنید. استخر های فایبرگلاس از قبل در کارخانه تولید میشوند و قالب آنها به محل نصب ارسال خواهد شد. این سازه ها دارای عمق زیاد نیستند و محدودیت های طراحی در آنها وجود دارد.

طراحی استخر وینیل در شمال

می توان گفت اجرا استخر های وینیل بسیار مقرون و به صرفه تر از دیگر سازه های استخری می باشند. در اصل بر روی این نوع از استخر ها بعد از اجرا سازه یک پوشش وینیل قرار میگیرد و که این پوشش بخش اصلی مقاوم در برابر آن به شمار می رود. با اینکه استخر های وینیل سازه های ارزان قیمتی به شمار می روند، اما بعد از گذشت چند سال، نیاز به ترمیم می باشند و این موضوع ممکن است کمی ناخوشاید باشد. ساخت استخر در شمال به شکل های مختلفی انجام می شود و می توانید شامل امکانات متفاوتی باشد، در نظر داشته باشید که مواردی ذکر شده تنها بررسی استخر ها از نظر متریال بود و موارد مختلف دیگری هم در ساخت استخر وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

ساخت استخر برای شمال

مراحل ساخت و اجرا استخر در شمال

طراحی و اجرا استخر در شمال شامل مراحل مختلفی می باشد که البته این مراحل نیز برای سازه های مختلف، با هم تفاوت دارند. اما به صورت کلی طراحی استخر شمال به یک صورت انجام می گیرد و در سیستم اجرایی تغییراتی وجود خواهد داشت.

گودبرداری استخر

فرقی ندارد که قصد ساخت چه نوع استخری را دارید، گودبرداری برای سازه استخر باید انجام بگیرد. البته گودبرداری برای استخر های روی زمینه که معمولا به صورت سازه های آماده هستند نیازی نیست.

مسطح کردن خاک

برای اجرا درست سازه باید سطح زیرین به صورت کامل سطح شود و همچنین در صورتی که استخر دارای طرح های مختلف باشد در اینجا باید زیرسازی مناسب برای طرح ها انجام بگیرد.

آرماتور بندی استخر

آرماتور بندی از مهمترین مرحله ها برای ساخت استخر در شمال می باشد. در این بخش سازه اصلی استخر برای بتن ریزی آماده می شود. آرماتور بندی استخر یکی از فرایندهای زمانبر می باشد که ممکن است تا چند روز طول بکشد.

اجرا تاسیسات استخر

بعد از اینکه آرماتور بندی استخر انجام شد، می توان تاسیسات مختلف از جمله لوله کشی آب و سیم کشی برای روشنایی را انجام داد. البته در نظر داشته باشید که این فعالیت های باید با دقت بالا انجام شود چون بعد از بتن ریزی راه برگشت بسیار سخت خواهد بود.

چرا ساخت استخر خانگی در شمال را انجام دهیم؟

طراحی استخر در شمال مزایای بسیار زیادی دارد که ممکن است برخی از آنها برای شما جذابیت داشته باشند و برخی دیگر نه! به صورت کلی ساخت استخر در شمال می تواند ارزش ملک را افزایش دهد و در هنگام فروش می توانید این موضوع را مطرح کنید. همچنین استخر ها یکی از بهترین امکانات تفریحی در محیط هایی مانند ویلا و باغ به شمار می روند. در صورتی که یک ویلا یا باغ دارید که برای تعطیلات یا آخر هفته به آنجا می روید، حتما ساخت استخر می تواند برای شما مفید باشد.
از دیدگاهی دیگر نیز می توان ساخت استخر را در نظر گرفت. استخر های آب گرم بهترین محل برای آب درمانی افراد مسن هستند. علاوه بر اینکه جوان ها می توانند برای شنا کردن و تفریح از استخر استفاده کنند، افراد مسن نیز برای آب درمانی و آرامش بیشتر می توانند از این سازه ها بهره ببرند. به صورت کلی مزایای بسیار زیادی برای استخر ها وجود دارد که برخی از آنها، مواردی بودند که در بالا آنها را ذکر کردیم.

هزینه ساخت استخر در شمال چقدر است؟

هزینه ساخت استخر شمال یکی از مواردی است که بسیاری از کارفرما ها برای تصمیم گیری نیاز به دانستن آن دارند. با اینکه نمی توان به صورت دقیق قیمت ساخت استخر شمال را ارائه کرد باید بدانید که متغیر هایی مانند متریال استخر (بتنی، وینیل، فایبرگلاس)، ابعاد استخر، محیط سازی، سیستم گرمایش، تصفیه خانه، روشنایی و … همگی بر روی هزینه اجرا استخر تاثیر گزار می باشند. به صورت کلی هزینه ساخت استخر در باغ، ویلا و … را می توانید با در نظر گرفتن جدول زیر به صورت حدودی در اختیار داشته باشید. 

مرحله هزینه اجرا
خاکبرداری 300 – 400 هزار تومان / متر مکعب
آرماتور بندی استخر 400 – 700 هزار تومان / متر

خدمات طراحی استخر در شمال

گروه مهندسی آرتیا به صورت تخصصی در زمینه طراحی استخر و ویلا در سراسر ایران فعالیت دارد و شما می توانید برای اجرا 0 تا 100 پروژه های خود به ویژه اجرا استخر در شمال از خدمات این تیم استفاده کنید. در نظر داشته باشید که آرتیا متشکل از تیم های مختلفی است که آماده ارائه خدمات در شهر ایران هستند.

مطالعه مرتبط: ساخت استخر در البرزساخت استخر در تهران

سوالات متداول

با توجه به فصل، ابعاد استخر، منطقه ای که ساخت استخر در آنجا انجام می شود، این مقدار ممکن است متغیر باشد؛ اما معمولا بین 15 الی 45 روز 0 تا 100 ساخت استخر انجام خواهد شد.

هزینه ساخت استخر در شمال بسیار متغیر است و به موارد همچون نوع استخر (بتنی، فایبرگلاس، وینیل)، گرمایش استخر، سیستم تصفیه، محیط سازی، متراژ، نورپردازی و … وابسته است.

هر کدام از سازه های بتنی، وینیل و فایبرگلاس دارای مزایای و معایبی هستند، اما به صورت کلی استخر بتنی قیمت بالاتری دارد و امکانات و طول عمر بیشتری را هم ارائه می کند.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن