راهنمای تصفیه استخر خانگی

راهنمای تصفیه استخر خانگی

راهنمای تصفیه استخر خانگی را به طور کامل در این مطلب برای شما شرح خواهیم داد. در این مقاله راهنمای کامل تصفیه استخر، نگاهی تخصصی به تکنیک ها و روشهای تصفیه استخر خواهیم داشت. مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد عبارت اند از: نحوه حفظ تعادل آب استخر، اهمیت بیوسیدها در تصفیه آب استخر، کنترل جلبک ها و همچنین نقش فیلتراسیون در تصفیه آب استخرها. شما می توانید با استفاده از این مطلب برای تصفیه استخر خانگی خود به صورت کاملا تخصصی اقدام کنید. شما برای اینکه بتوانید به صورت حرفه ای و تخصصی استخر خود را تصفیه کنید نیاز به استفاده از راهنمای تصفیه استخر خانگی دارید. چرا که تصفیه آب استخر یکی از موارد بسیار حساسی می باشد که باید به صورت دقیق و حرفه ای انجام شود تا بتوانید تعادل آب را حفظ کنید.تصفیه استخر

طرح تصفیه آب استخر خانگی

اگر در حال ساخت ویلا در سهیلیه هستید و برای محوطه آن استخری در نظر دارید پس از ساخت استخر، اولین قدمی که باید در تصفیه آب استخر بردارید این است که حجم آب را با استفاده از چند روش محاسباتی بسیار ساده تعیین کنید. برای استفاده از محصولات تصفیه آب استخر باید میزان دوز معینی را به کار ببرید که این کار بر حسب وزن در هر 1000 لیتر محاسبه می شود. شما باید از راهنمای کامل تصفیه استخر خانگی مطلع باشید تا بتوانید از تکنیک هایی استفاده کنید که برای شما مناسب و کم هزینه باشد و همچنین بتواند کیفیت بالایی را در تصفیه به شما ارائه دهد. در غیر این صورت نمی توانید به صورت کامل موفق شوید و در نتیجه امکان دارد مخاطراتی جدی را در پی داشته باشید. از مهمترین مواردی که باید در نگهداری و استفاده از استخرها در نظر داشته باشید تصفیه صحیح آب استخر می باشد که در صورت عدم رعایت آن به مشکلاتی جدی بر خواهید خورد.

حفظ تعادل آب استخر خانگی

در تصفیه آب استخر اولین قدم این است که میزان PH آب را در شرایط تعادل نگهداری کنید. اگر این تعادل بر هم خورده باشد راهکاری ساده برای آن وجود دارد، برای متعادل کردن شرایط آب موظف هستید هر روز کربنات سدیم و خاکستر سودا را به میزان 10 گرم در هر 1000 لیتر اضافه کنید تا آب به نقطه تعادل برسد و اگر آب به حد قلیایی برسد باید از اسید خشک به همان میزان استفاده کنید، این کار را آنقدر باید انجام دهید تا در نهایت آب به نقطه تعادل برسد و فرایند تعادل تکمیل شود.تصفیه استخر خانگی

تصفیه استخر خانگی با استفاده از بایوسایدها

علاوه بر حفظ تعادل شرایط آب، باید آب استخر خود را هم به صورت مداوم ضد عفونی کنید که این امر در تصفیه استخر امری بسیار مهم می باشد. از بایوسایدها برای از بین بردن جلبک ها می توانید استفاده کنید. اگر نتوانید آب را ضد عفونی کنید باکتری هایی که وارد آب شده اند به سرعت رشد می کنند.

تعیین روش های تصفیه آب استخر

راه های زیادی برای ضد عفونی آب استخر وجود دارد که ما در این بخش قصد داریم دو روش از مهمترین و کاربردی ترین روش ها را به شما معرفی کنیم.

  • استفاده از کلر برای ضد عفونی آب استخر
  • کلرزنی آب نمک

استفاده از کلر برای ضد عفونی آب استخر

یکی از مراحل تصفیه استخر خانگی استفاده از کلر می باشد. معمولا همه ما با نام کلر به عنوان یک ماده شیمیایی آشنا هستیم. تقریبا زمانی که حرف از ضد عفونی کردن آب استخرها به میان می آید اولین چیزی که به ذهن همه ما خطور می کند این است که از کلر برای تصفیه و یا برای ضد عفونی کردن آب استفاده کنیم. کلر اگرچه در برخی از موارد بسیار سمی می باشد اما اگر مطابق استانداردها مورد استفاده قرار بگیرد گزینه خوبی برای تصفیه آب استخر می باشد. شاید بعد از یک مدت استفاده متوجه شوید که آب استخر شما به گونه ای آلوده شده است که جلبک ها در آن رشد کرده اند، بهترین راه برای درمان و برای تصفیه استخر خانگی این است که در این مرحله شما بتوانید به صورت فوق العاده عملیات کلر زنی را شروع کرده و تصفیه را انجام دهید.روش های تصفیه استخر

کلرزنی آب نمک

یکی دیگر از مراحل تصفیه استخر این است که برای ضد عفونی آب از کلر زنی آب نمک استفاده کنید. شما با استفاده از نمک استاندارد و یک سلول الکترولیتی می توانید این کار را انجام دهید. این کار باعث می شود نمک برای تولید کلر به خوبی تجزیه شود. این کار برای این است که برخی از معایب کلر شیمیایی را از بین ببرند و دیگر پوست و چشم ها با کلر تحریک نشود. سیستم الکترولیتی باعث می شود همیشه سطح کلر در آب استخر به صورت بهینه وجود داشته باشد و تعادل کلر در آب حفظ شود.

شرکت مهندسی و طراحی آرتیا، پیمانکار و سازنده استخر در تهران

کنترل جلبک در تصفیه آب استخر خانگی

یکی دیگر از روش های تصفیه آب کنترل کردن میزان جلبک در آب استخر می باشد. جلبک ها زمانی که مواد ضد عفونی کننده در آب وجود نداشته باشند به سرعت رشد می کنند. جلبک ها باعث می شوند که رنگ آب تغییر کند و این مسئله موجب می شود که شفافیت آب به مقدار قابل توجهی کم شده و شرایط استخر به شکل غیر قابل تحملی بد شود. شما باید بر اساس نوع جلبکی که رشد کرده است نوع تصفیه آن را به خوبی انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی بگیرید.

جلبک سبز: رایج ترین نوع جلبک می باشد که برای درمان آن از کلر و جلبک کش استفاده می شود.
جلبک خردلی: یکی از دشوارترین انواع جلبک ها می باشد که باید آنها را با استفاده از ضربه زدن از روی سطوح زدود
جلبک سیاه: یکی از سخت ترین انواع جلبک ها که فرایند تصفیه استخر را با مشکل روبرو می کند. باید در چندین مرحله برای درمان این جلبک ها اقدام کرد. برای جلوگیری از این مواد باید از جلبک کش های بسیار قوی استفاده کنید تا دیگر این جلبک ها بعد از درمان به استخر باز نگردند.

استفاده از اشعه ماوراء بنفش برای درمان جلبک استخرها

یکی از روش های ساده برای تصفیه استخر از بین بردن جلبک های درون آن است. روش دیگری برای از بین بردن جلبک ها استفاده از اشعه ماوراء بنفش می باشد. سیستم ضدعفونی UV یکی از روش های مقرون به صرفه می باشد که شما می توانید از آن در تمامی استخرها استفاده کنید. این سیستم برای جلبک هایی که در حال رشد هستند چندان مقرون به صرفه و مفید نمی باشند. بلکه با عبور آب در برابر نور UV باعث می شود باکتری ها از همان ابتدا رشد نکنند.راهنمای تصفیه استخر خانگی

آب استخر خود را فیلتر کنید تا آب استخر همیشه تمیز بماند

بعد از مدتی استفاده از استخر برخی مواد جامد که بر روی پوست شما وجود داشته است در جایی جمع می شود. این مواد به راحتی توسط دستگاه های فیلتر به دام نمی افتند به همین دلیل ابتدا زیر سیستم UV تجزیه می شوند و سپس در دام فیلترهایی که شما تعبیه کرده اید می افتند. اگر از سیستم UV استفاده نمی کنید، می توانید با کمک منعقد کننده ها شرایطی را فراهم کنید که این مواد جامد در فیلترها به دام افتاده و تجزیه شوند.

سخن پایانی

بعد از ساخت استخر در باغ یا ویلا، نگهداری از آن در صورت استفاده برای سلامتی بسیار مهم است. همان گونه که اشاره شد امروزه تصفیه آب استخرهای خانگی پر اهمیت شده و روز به روز تکنولوژی های جدیدتری برای این امر شناخته میشود. اگر به فکر سلامتی و آسایش خود هستید پیشنهاد میشود آب استخر خود را دائما در حال تصفیه نگه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن