اصول ساخت استخر کوچک

ساخت استخر کوچک

اصول ساخت استخر کوچک چیست؟ در این مطلب می خواهیم در مورد پنج مورد از نکاتی که قبل از ساخت استخر باید بدانید به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم که می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. در بسیاری از کشورهای مختلف از جمله استرالیا تقریبا از هر ده خانه ای که دارای حیاط هستند، 9 خانه دارای استخر می باشد. اگر شما از آن دسته خانه هایی هستید که هنوز استخر ندارید، احتمالا برای تابستان داغ یک برنامه هایی را در نظر دارید.

 شاید تصمیم برای افزودن استخر به خانه برای شما در ابتدا کمی نگران کننده باشد به خصوص وقتی با اصول ساخت استخر کوچک آشنا نباشید. استخر می تواند برای شما فواید و مزایای بسیار زیادی داشته باشد. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم پنج نکته بسیار مهم و کاربردی در خصوص ساخت استخر با ابعاد کوچک را در اختیار شما قرار دهیم.

نکات ساخت استخر کوچک

نکات ساخت استخر کوچک

انتخاب درست پیمانکار

یکی از مهمترین اصول ساخت استخر کوچک این است که یک پیمانکار خود انتخاب کنید که بتواند در چارچوب قوانین حاکم بر بودجه شما بهترین استخر را برای شما بسازد. شاید بشود گفت برای ساخت استخر با ابعاد کوچک معمولا پیمانکارانی را می توانید به کار بگیرید که توسط دوستان و آشنایان به شما معرفی شده اند.

در غیر این صورت بهتر است برای این کار با تعداد زیادی از پیمانکاران گفتگو کنید تا بتوانید بهترین آنها را شناسایی کنید.  از طرفی نکته ای که باید برای شما دارای اهمیت باشد این است که پیمانکار شما باید بیمه باشد و ضمانت های کیفیتی لازم را هم برای اجرای کار در اختیار شما قرار دهد.

انتخاب یک نرده مناسب برای استخر

از دیگر اصول طراحی و ساخت استخر کوچک داشتن یک حصار مشخص برای استخر می باشد. هنگامی که در نصب استخر فرو می روید، یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید حصارکشی است. این قانون در همه کشورها تقریبا یکسان است که تمام استخرهای شنا باید به درستی حصارکشی شوند تا میزان ایمنی در این استخرها افزایش پیدا کند. بخصوص استخرهای کوچک که باید ایمن تر باشند چرا که در دسترس بچه های کوچک تر قرار دارند.

 اگر کسی در حین ساخت استخر در خانه زندگی می کند، باید یک حصار موقت برای ایمنی بیشتر نصب کنید. با این حال، حتی اگر خانه خالی از سکنه باشد، اگر استخر داخل زمین است ، شما به حصار موقتی نیاز خواهید داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که آب باران می‌تواند در حین ساخت و ساز در کف استخر جمع شود بنابراین شما باید نکات ایمنی را رعایت کنید.

 انتخاب مکان صحیح احداث استخر

نکات مهم ساخت استخر کوچک

وقتی قصد ساخت استخر کوچک را دارید باید در مورد ساخت همه جزئیات را در نظر داشته باشید. اما یکی از نکاتی که قبل از ساخت استخر کوچک باید بدانید این است که انتخاب محل مناسب تاثیر مشخصی بر روی روند ساخت استخر کوچک دارد. به همین دلیل ما در این بخش قصد داریم یکی از مهمترین اصول ساخت استخر را به شما عزیزان معرفی کنیم. شاید شما محلی را به عنوان یک محل مناسب برای استخر خود در نظر گرفت باشید. اما باید بدانید که در این شرایط رعایت کردن چند نکته مهم و ضروری برای شما خالی از لطف نیست:

محل مرتفع را انتخاب کنید

این یکی از اصول ساخت استخر کوچک می باشد که باید حتما در نظر داشته باشید. اگر در یک منطقه کم ارتفاع ساخت و ساز می کنید، ممکن است پس از باران های شدید در استخر خود با جمع شدن حجم زیادی از آب مواجه شوید.

آفتاب را مهار کنید

می دانید که آفتاب می تواند آب استخر را گرم کند و باعث شود که شما در استخر دچار سوختگی شوید. به همین دلیل باید آفتاب را به گونه ای مهار کنید که برای این کار به سایه درختان اکتفا نکرده باشید. چرا که در صورت اکتفا به سایه درختان احتمالا باید با مشکل ریزش برگ آنها در استخر روبرو شوید که شاید چندان خوشایند شما نباشد.

از باد دوری کنید

باد می تواند تبخیر آب را افزایش دهد و به این معنی است که استخر به طور مداوم نیاز به آبگیری دارد. به‌علاوه، باد می‌تواند باعث شود وقتی خیس هستید احساس سردی بیشتری کنید و این می تواند برای شما مخل آسایش و تفریح باشد.

قیمت ساخت استخر کوچک

از همین رو ما به شما مهمترین نکات و اصول ساخت استخر کوچک را می گوییم تا شما به خوبی آنها را رعایت کرده و یک استخر بسیار مناسب را برای خود بسازید و از داشتن آن لذت ببرید. دوری از باد باید در ابتدایی که شما تصمیم به انتخاب محل می گیرید در ذهن شما باشد. در صورت عدم رعایت این نکته به ظاهر بی اهمیت شما باید هزینه های زیادی را برای آب استخر خود پرداخت کنید.

محل امنی را انتخاب کنید

 یکی دیگر از مهمترین اصول ساخت استخر کوچک رعایت مهمترین نکات ایمنی می باشد. از شما می خواهیم به بالا و پایین محلی که می خواهید برای استخر انتخاب کنید به خوبی نگاه کنید و مطمئن شوید که هیچ تلفن یا سیم برقی در بالای محل استخر شما وجود ندارد و به یاد داشته باشید که بررسی کنید آیا خطوط فاضلاب، سیستم‌های سپتیک یا کابل‌های زیرزمینی ممکن است در طول ساخت‌وساز تحت تاثیر قرار گرفته باشند.

در نظر داشته باشید که شما باید محل را برای ساخت استخر حفر کنید و اگر در انجام این کار به اندازه کافی خوب نباشید به احتمال بسیار زیاد با مشکلاتی جدی روبرو خواهید شد. پس همه جوانب را به درستی بررسی کنید.

دسترسی کلیدی ترین اصول ساخت استخر کوچک

 اگر استخر خود را تهیه کرده اید، محل آن را آماده کرده اید و زمان تحویل آن فرا رسیده است، باید مسیر خانه شما و مسیر حمل استخر تا محل مورد نظر برای حمل و نقل استخر آماده باشد. از مهمترین نکاتی که قبل از ساخت استخر کوچک باید بدانید این است که اگر مسیر آماده حمل استخر نباشد، شما نمی توانید استخر خود را نصب کنید و تمامی هزینه های شما به باد می رود.

 از طرفی اگر موانعی مانند شاخ و برگ درختان در این بین وجود دارد، شما باید از قبل این شاخ و برگ ها را از بین ببرید. چرا که تحویل دهندگان مدت زیادی را منتظر شما نمی مانند تا شما در زمان تحویل بخواهید صبر کنید و شرایط را برای تحویل درست فراهم کنید.از قبل به آن فکر کنید.

در نظر داشته باشید که انجام این نکات مهم در اصول ساخت استخر کوچک اگرچه به ظاهر بی اهمیت می رسد اما به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که در روز ورود استخر و پس از نصب هیچ دردسری وجود ندارد و می توانید با خیالی آسوده برای استفاده از آن اقدام کنید.

بودجه خود را هدر ندهید

بودجه در زمان ساخت و ساز شما دارای اهمیت بالایی می باشد. برای اینکه بتوانید به درستی ساخت و ساز را مدیریت کنید، یکی از اصول ساخت استخر کوچک مدیریت بودجه می باشد. شما بودجه خود را برای راه اندازی و راه اندازی استخر جمع کرده اید، اما آیا در مورد محوطه سازی و سایر المان های مهمی که می توانند به زیبایی هر چه بیشتر محوطه شما کمک کنند هم فکر کرده اید و بودجه ای در نظر گرفته اید؟

اصول طراحی استخر کوچک

به یاد داشته باشید که موارد اضافی مانند محوطه سازی، خدمات نگهداری مداوم استخر، کاشی کاری، عرشه، حصار کشی، سایه اندازی و مبلمان را در بودجه خود در نظر بگیرید تا استخر شما پس از اتمام کار، کاملاً برای لذت بردن شما آماده باشد. شما نباید به راحتی از این موارد بسیار مهم بگذرید. اینها را در بودجه خود به صورت جداگانه لحاظ کنید تا بودجه شما هدر نرود. اگر قصد طراحی ویلا در شمال را داشته باشید، می توانید در این مقاله هزینه ساخت ویلا در شمال که به صورت حدودی در شهر های دیگر نیز همین هزینه های صادق هستند را مشاهده کنید.

انتخاب برخی از موارد اضافی اختیاری است

در نظر داشته باشید که برخی از موارد می تواند به صورت اختیاری به استخر شما اضافه شود. اصول ساخت استخر کوچک موارد اصلی هستند و سایر موارد دیگر را می توانید به صورت اختیاری در نظر بگیرید. آیا به این فکر می کنید که روزی امکاناتي مثل جکوزی و یا سایر وسایل تفریحی دیگر را به استخر کوچک خود اضافه کنید؟ ارزش آن را دارد که در روزهای اولیه با پیمانکار استخر خود صحبت کنید، حتی اگر مطمئن نیستید.

 لوله کشی استخر یک بخش ساده اما حیاتی از فرآیند است و اگر از آینده نگری استفاده کنید، می تواند به آسان تر کردن استخر در آینده کمک کند و کاری کند که به راحتی بتوانید در آینده موارد اختیاری و اضافی را به استخر خود اضافه کنید و از آن استفاده کنید. باید از امروز برای این موارد فکری کنید تا در آینده بتوانید آنها را پیاده کنید.

توصیه می کنیم علاوه بر رعایت اصول ساخت استخر کوچک، به تمامی موارد اختیاری که بعدها امکان دارد به استخر خود اضافه کنید فکر کنید. در این رابطه حتما با پیمانکار خود صحبت کنید. تمامی موارد اولیه و اقدامات لازم را در این خصوص در نظر بگیرید. لوله کشی ها و سایر کارهای مقدماتی را یا انجام دهید و یا محلی را برای انجام آن در نظر بگیرید تا در صورتی که خواستید این کارهای اضافی را انجام دهید بتوانید از آن استفاده کرده و لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن