استخر فایبرگلاس

استخر فایبرگلاس چیست

ما در این مطلب قصد داریم همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را به شما معرفی کنیم تا اگر شما علاقمند به داشتن این استخرها هستید اطلاعات خود را در این زمینه کامل نمایید. زمانی که شما می خواهید در مورد مزایا و معایب استخر فایبرگلاس بدانید یعنی اینکه انتخاب کرده اید یک استخر فایبرگلاس داشته باشید. اگرچه ما در مطالبی برای شما در مورد سایر انواع استخرها مطالب مفیدی ارائه کرده ایم اما در این مطلب قصد داریم به صورت کاملا تخصصی در مورد ساخت استخر فایبرگلاس به شما عزیزان اطلاعات مفید و تخصصی ارائه دهیم.

می توان گفت که مطالب که ما در این مطلب به شما ارائه خواهیم داد، با توجه به تجربه ای بیش از ده ساله و بر اساس نصب و راه اندازی بیش از 2000 مورد ساخت استخر فایبرگلاس بوده است. به همین دلیل پیش بینی می شود زمانی که این مطلب را مطالعه می کنید به خوبی بدانید که استخر فایبرگلاس چیست؟ شما در ابتدا باید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشید، به همین دلیل باید همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را به خوبی بدانید و متوجه شوید که آیا این استخر برای شما مفید است یا خیر؟

استخر فایبرگلاس چیست؟

ساختار اصلی استخر فایبرگلاس در واقع یک سازه یک تکه می باشد که تمام از فایبرگلاس ساخته شده است در حالی که سایر استخرها از چندین بخش کوچکتر تشکیل می شوند. برای مقایسه استخر وینل از پنل های دیواری پلاستیکی یا فلزی برای پشتیبانی از دیوارهای جانبی ساخته شده است که در کنار آنها دوغاب برای پایداری کف به کار رفته است. در کنار اینها یک آستر هم برای مهر و موم خلا دیوارها و کف روی این بخش ها قرار می گیرد. استخرهای بتنی اما از قفسه یک قفس بیرونی از جنس میلگرد فولادی بر روی سازه تشکیل می شود. در نهایت هم گچ برای زیبایی به کار می رود. برای اینکه بتوانید همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را بدانید و بدانید که استخر فایبرگلاس چیست نیاز به اطلاعات بیشتری دارید اما تا به اینجا می دانید این استخرها کاملا یک تکه هستند.

نکات مهم در ساخت استخر فایبرگلاس چیست؟

نکات مهم در استخر فایبرگلاس

در ابتدا باید بگوییم که نحوه ساخت استخر فایبرگلاس باید با دقت بسیار بالایی انجام شود. با توجه به اینکه پوسته استخر فایبرگلاس در کارخانه ساخته می شود شما تا لحظات آخر نمی توانید استخر خود را ببینید. به همین دلیل برای اینکه بتوانید از فرایند ساخت استخر فایبرگلاس اطلاعات خود را تکمیل کنید می توانید از ویدئوهای ما استفاده نمایید. اگرچه ما در ادامه مقاله همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را به شما خواهیم آموخت اما تماشای ویدئو در این زمینه می تواند به شما کمک بسیار زیادی داشته باشد. اینکه در کجای ایران زندگی می کنید و می خواهید کدامیک از استخرهای را بسازید، نکته ای که دارای اهمیت بالایی می باشد این است که باید حتما در مورد شرکت سازنده استخر همه چیز را بدانید.

ویژگی های استخر فایبرگلاس چیست؟

مهمترین مسئله ای که باید در زمان تحقیق در نظر داشته باشید توجه به موارد ذیل است، این موارد کمک می کند شما همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را بدانید:

 • درک روش ساخت استخر
 • آیا شرکت سازنده از افراد ماهر استفاده می کند؟
 • آیا سازندگان محلی در دسترس شما هستند؟
 • نمونه کارهای قابل دسترسی را بررسی کنید.
  ما در این مجموعه پوسته استخر فایبرگلاس خود را با تکنیک های منحصر به فردی تولید می کنیم. چرا که به خوبی می دانیم نکات مهم در ساخت استخر فایبرگلاس چیست، کاری که ما میکنیم متناسب برای اتصال شش لایه فایبرگلاس می باشد.

ویژگی پوسته استخر فایبر گلاس

زمانی که ما برای ساخت استخر فایبرگلاس اقدام می کنیم، پوسته هایی را می سازیم که فقط سه هشتم اینچ ضخامت دارد، با وجود اینکه پوسته استخر فایبرگلاس بسیار نازک تر از سایر انواع استخرها می باشد اما یک مزیت بسیار مهم دارد. مهمترین مزیت پوسته استخر فایبرگلاس چیست؟ اینکه با وجود ضخامت کمتر نسبت به استخر بتنی پنج اینچی و یا پنل های دیواری چهار اینچی، این پوسته ها از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار هستند همین مسئله موجب تمایز آنها از سایر انواع استخرهای دیگر به خصوص استخرهای بتنی و پنل های دیواری شده است.

قالب پوسته استخر فایبرگلاس چیست؟

قالب پوسته فایبرگلاس

ساخت استخر فایبرگلاس بر روی قالب هایی صورت می گیرد که دامنه شکل و اندازه استخر را به هر قالبی که سازنده استخر برای شما در نظر میگیرد محدود می کند. تمامی قالب های مورد استفاده در مجموعه ما از فایبرگلاس تقویت شده با میله های فولادی استفاده شده است. پوسته هایی که ما میسازیم معمولا قرمز-نارنجی روشن می باشد. برای اینکه بتوانید همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس ساخت مجموعه آرتیا گروپ را بدانید لازم است که حتما ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید تا جزئیات بیشتری به شما ارائه دهیم.

اگر هنوز هم می خواهید بدانید که استخر فایبرگلاس چیست و اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنید حتما باید در مورد قالب این استخرها سه سوال مهم را در ذهن داشت باشید و از سازنده پوسته استخر خود بپرسید، این سه سوال عبارت اند از:

 • قالب درست و تراز است و زمانی که نصب شود با زمین هم سطح می باشد یا خیر؟
 • آیا برای افزایش دوام قالب، پوسته و قالب را با فولاد تقویت کرده اید؟
 • آیا روکش مورد استفاده در قالب صاف و مرتب و بدون هیچ عیب و نقصی ساخته شده است؟

ژل کت سطح چیست؟

ژل کت سطح

پوشش داخلی پوسته استخر فایبرگلاس چیزی است که وقتی استخر شما به درستی نصب شد و برای شنا کردن آماده شد، میتوانید ببینید. منظور از ژل کت همین است. ژل کت های شرکت آرتیا گروپ با دوام و بسیار صاف طراحی شده اند. تمامی ژل کت ها سطح معمولا در برابر جلبک ها میزان مقاومت بالایی دارند. این مسئله یک مزیت بسیار بزرگ برای استخر فایبرگلاس می باشد که باعث کاهش هزینه های تعمیر نگهداری آنها نسبت به سایر انواع استخرهای دیگر در درزا مدت می شود. وقتی همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را بدانید متوجه این مزیت ها می شوید.

استفاده از رزین در ساخت استخر فایبرگلاس

رزین در فایبرگلاس

هر بار که فایبرگلاس خرد شده را روی پوسته استخر میزنیم ابتدا آن را با رزین وینل مخلوط می کنیم. رزین باعث می شود که فایبرگلاس چسبنده شود، همین مسئله باعث می شود که آنها به راحتی به هر لایه بچسبند. معمولا می شود رزین را کنار ویلون استفاده کرد. در ساخت بسیاری از آثار دستی هم معمولا برای ایجاد شرایط استحکام و چسبندگی از رزین ها استفاده می شود و خود رزین یک صنعت ساخت و ساز دستی برای مشاغل خانگی هم محسوب می شود.

در ساخت بادکنک ها معمولا خانواده از زرین استفاده می کردند. مثلا اگر بادکنک را فقط با استفاده از یک لایه رزین می ساختند بادکنک دیگر پاپیه ماشه نبود همین باعث می شد که چسب بعد از ترکیدن بادکنک شکل بادکنک را حفظ نکند. چسب به تنهایی از ساختار ذاتی زیادی پشتیبانی نمی کند. حالا اگر می خواستیم به این روش نوارهای خشک روزنامه را به بادکنک ها استفاده کنیم این نوارها اصلا روی بادکنک نمی ماند. به همین دلیل باید روزنامه را با چسب مخلوط کنید تا ساختار چسبندگی ایجاد شود. تقریبا مشابه کاری که باید در زمان مخلوط فایبرگلاس و رزین داشت باشید. فایبرگلاس ساختار را فراهم می کند در حالی که رزین باعث می شود ساختار به خوبی بچسبد. رزین در این مثال چسب کاغذ فایبرگلاس می باشد که وقتی با هم مخلوط شده و به کار می روند شکل صحیح استخر را حفظ می کنند.

استفاده از رزین وینل استر به چه دلیل است؟

به این دلیل که رزین وینل استر خاصیت ضد آب دارد در ساخت استخر فایبرگلاس می تواند بهترین گزینه برای ما باشد. این انتخاب موجب می شود که پوسته های استخر کاملا به هم چسبیده شود و ساختار مقاومی به وجود آید. این لایه از رزین وینل استر آب را از لایه های رزین پلی استر دور نگه می دارد. اگر پوسته ها را به این شکل نمیساختیم احتمالا آب به لایه های داخلی فایبرگلاس نفوذ می کرد. به این ترتیب حباب های قابل مشاهده ای روی ژل کت ایجاد می شد.

این حباب ها به نام تاول های اسمزی در بین سازندگان استخرها معروف می باشد. رزین وینل استر وقتی در معرض آب استخر قرار می گیرد تجزیه نمی شود در حالی که رزین پلی استر تجزیه می شود. استفاده از رزین وینل استر باعث میشود که استخر شما کاملا بکر باقی بماند. اگر از وینل استر استفاده نمی کردیم احتمالا تمامی استخر ما دارای تول های اسمزی می شد. همین مسئله باعث می شد که استخر کارایی خود را از دست دهد. به این ترتیب دیگر نمی توانستیم تا قبل از انجام تعمیرات از استخر استفاده کنیم. از طرفی انجام تعمیرات هم می توانست برای ما هزینه های بالایی به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است که همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را به خوبی بدانیم و در ساخت استخر فایبرگلاس خود از رزین وینیل استر استفاده کنیم تا دوام بالایی را داشته باشیم.

مزایای استفاده از رزین وینیل استر

مزایای استفاده از رزین وینیل

با استفاده از رزین صد در صد وینیل استر در اولین لایه فایبرگلاس خرد شده ما به صورت موثر ژل کت را از لایه جدا می کنیم. بنابراین دیگر امکان ندارد آبی به تواند به لایه های رزین پلی استر در فایبرگلاس نفوذ کند و آنها را تحت فشار قرار دهد. همین مسئله باعث می شود که دیگر شاهد حباب و تاول اسمزی نباشیم. اما باید مراقب باشید که این کار خودش باعث نشود که سطح صاف استخر شما در نهایت به دلیل استفاده زیاد از حد شکل خود را از دست دهد و خراب شود.

حتما از مجموعه ای که برای ساخت استخر فایبرگلاس با آنها همکاری می کنید بپرسید که آیا ضمانت عدم وجود تاول های اسمزی را به شما می دهند؟ اگر مجموعه ای ساخت استخر از کیفیت خود مطمئن باشد چنین ضمانت هایی را به شما می دهد. اگر هم برای همچین مجموعه ای پدیده تاول های اسمزی به وجود آید می تواند با استفاده صحیح از رزین وینل استر برای از بین بردن این تاول ها اقدام کند. شاید یکی از مهمترین مزایای استفاده از رزین وینل استر همین مسئله باشد که می تواند در مواقع ضروری به کار ما بیاید.

به همین دلایل است که ما می خواهیم به شما بگوییم استخر فایبرگلاس چیست و قصد داریم همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را به شما معرفی کنیم. زیرا اگر شما آگاهانه خرید کنید قطعا خرید موفق تری را تجربه خواهید کرد. از همین رو ما همیشه برای معرفی مزایا و معایب استخر فایبرگلاس و همچنین تمامی جنبه های استفاده از آنها آماده هستیم. شما می توانید به صورت حضوری و یا تلفنی هم با ما در این باره در ارتباط باشید. مشاوره های ما به شما کاملا به صورت رایگان به شما عزیزان علاقمند ارائه می شود.

بررسی کیفیت ساخت استخر فایبرگلاس

وقتی لایه های لازم را برای ساخت یک پوسته با دوام اعمال کردیم، آن را از قالب جدا می کنیم و هر اینچ مربع از پوسته را برای هرگونه ترک و یا ناهماهنگی مورد بررسی قرار می دهیم. هر تولید کننده ای برای اینکار فرایندها و راهکارهای مخصوص به خود را می تواند داشته باشد. مهم نیست مسیر بررسی کیفیت ساخت استخر فایبرگلاس چیست، مهم این است که هر سازنده ای باید حتما یک دور کامل این بررسی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد تا شما بتوانید خیال راحتی را در خرید مطمئن خود تجربه کنید.

سازندگان باید پوسته را وزن کنند تا از استانداردهای آن مطمئن شوند. در نظر داشته باشید پوسته نباید بیش از پنج درصد از استاندارد سبک تر و یا سنگین تر باشد چرا که در این شرایط مواد کافی را در خود ندارد یا موادی که در آن به کار رفته است معیوب است. حتما مشخصات طراحی را از تیم سازنده استخر بخواهید. به این ترتیب خود شما هم می توانید وزن استخر فایبرگلاس خود را به خوبی بررسی کنید و در صورتی که بین وزن استاندارد و وزنی که وجود دارد تداخلی مشاهده کردید مانع از نصب فایبرگلاس شوید.

فرایند ساخت استخر فایبرگلاس چیست؟

برای ساخت استخر فایبرگلاس باید یک فرایند دو مرحله ای را طی کنید. اگرچه قبلا در مورد سایر استخرها اطلاعاتی داده ایم اما همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس متفاوت است. استخرهای بتنی و یا وینل در هنگام ساخت نصب می شوند. جایی که هر بخش یا قسمت از استخرهای بنتی و یا وینل باید در محل کنار هم قرار بگیرند. اما بزرگترین بخش پروژه ساخت استخر فایبرگلاس که همان پوسته فایبرگلاس می باشد آماده است تا در زمین محل استخر شما قرار بگیرد و همان لحظه از آب پر شود.

در نظر داشته باشید که فرایند برای نصب و راه اندازی یک استخر فایبرگلاس از هر نظر نسبت به نصب و راه اندازی سایر انواع استخرها بسیار ساده تر می باشد. فرایندی که از شما زمان کمتری می گیرد و در نتیجه شما برای طی کردن آن باید هزینه های نصب و راه اندازی کمتری را هم پرداخت کنید. از دلایلی که موجب می شود فرایند نصب برای شما کوتاه تر باشد این است که بسیاری از کارهای ساخت و نصب در همان محل کارخانه انجام می شود به این ترتیب تقریبا استخر به صورت کاملا شده به محل منتقل می شود.

نحوه نصب استخرهای فایبرگلاس

نحوه نصب استخر فایبرگلاس-2

معمولا افرادی که قرار است پوسته استخر شما را نصب کنند توسط شرکت های تولید کننده پوسته ها استخدام نمیشوند و افرادی کاملا مستقل هستند. این مسئله به شما کمک می کند که تمامی رویه ها در نصب را بررسی کنید. قیمت های مختلف را بسنجید و سپس نسبت به همکاری با یکی از آنها اقدام کنید. اما ما در آرتیا گروپ اینگونه عمل نمی کنیم. بلکه گروهی از افراد با تجربه را در کنار خود داریم که این افراد همگی آماده هستند تا با کیفیت بالا مراحل ساخت استخر را به اتمام برسانند.

مراحل نصب استخر فایبرگلاس

 1. حفاری کردن خاک
 2. تنظیم و تراز کردن سطح استخر
 3. نصب سیستم لوله کشی و فیلتر استخر
 4. پر کردن پوسته استخر
 5. نصب پاسیو استخر
 6. نصب نرده استخر و سایر دکوری ها در صورتی که خریداری کرده اید
  به این ترتیب شما می توانید به راحتی در همین تابستان پیش رو استخر فایبرگلاس خود را سفارش دهید و دیگر منتظر گذر زمان زیادی برای رسیدن به نقطه نصب و راه اندازی و استفاده از آن نباشید. در همین تابستان پیش رو سفارش دهید و در همین تابستان هم برای استفاده از آن اقدام کنید.

هزینه نصب استخر فایبرگلاس چقدر است؟

هزینه ساخت استخر فایبرگلاس

معمولا می توان هزینه ای معادل 65000 الی 100000 دلار را برای نصب و راه اندازی یک استخر فایبرگلاس در نظر داشت. البته این بدون برخی از دکوری ها و تزئین هایی است که می توانید به کار بگیرید. نرده ها و یا سایر محصولات دیگر می تواند منجر به این شود که شما قیمت بالاتری را برای نصب استخر خود پرداخت کنید. البته این موارد اضافی همگی اختاری می باشند و شما می توانید از آنها چشم پوشی کنید. بعد از اینکه نصب انجام شد دیگر هزینه ای ندارید جز هزینه تعمیر و نگهداری استخر.

هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری استخر فایبرگلاس هم چندان بالا نیست. شما می توانید به راحتی با پرداخت هزینه ای معادل 375 دلار در سال اینکار را انجام دهید. در نظر داشت باشید در طی بازه زمانی ده ساله شما کمتر از 4000 دلار هزینه خواهید داشت. در نظر داشته باشید در این شرایط نسبت به سایر انواع استخر ها هزینه کمتری را پرداخت می کنید. این در حالی است که کیفیت نگهداری از استخرهای فایبرگلاس بالاتر از سایر انواع استخرهای بتنی و یا وینل می باشد. به همین دلیل این استخرها از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند.

مزایا و معایب استخر فایبرگلاس چیست؟

مزایا و معایب استخر فایبرگلاس

اگرچه ما در ساخت استخر فایبرگلاس مهارت داریم و به شما و تمامی مصرف کنندگان استفاده از استخرهای فایبرگلاس را توصیه می کنیم اما باید بدانید که این استخرها چندان هم از عیب و ایراد خالی نیستند. به همین دلیل لازم است همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را به خوبی بدانید. با اینکه ما این استخر را در دراز مدت برای شما بسیار مفید می دانیم اما آگاهی از مزایا و معایب استخر فایبرگلاس به شما کمک می کند که خریدی مطمئن داشته باشید و با چشم باز خرید خود را انجام دهید.

مزایا استخر فایبرگلاس چیست؟

 • نصب سریع
 • بسیار بادوام
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین
 • گزینه های طراحی جذاب
 • هزینه های طول عمر کمتر
 • سازگار با تمامی سیستم های آب شور

نصب سریع استخر فایبرگلاس

این استخرها نهایتا بین سه الی شش هفته نصب می شوند. این مدت تنها زمانی است که شما از اولین لحظه ای که سازندگان را می بینید باید انتظار کشید تا در استخر خود شنا کنید. در نظر داشته باشید که استخرهای بتنی تقریبا بین سه تا شش ماه زمان نصب دارند.

دوام بالای استخرهای فایبرگلاس

جنس فایبرگلاس بسیار قوی است. لازم نیست نگران ایجاد سوراخ در ژل کت یا ترک خوردن ساختار استخر خود  در حین شنا کردن در استخر خود باشید. حیوانات خانگی شما می توانند بدون آسیب رساندن به سطح با چنگال های خود در استخر بازی کنند. ژل کت پوسته استخر فایبر گلاس با کیفیت بالا، تا زمانی که به درستی ساخته، نصب و نگهداری شده باشد، هرگز نیازی به بازسازی ندارد.

هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین

ژل کت این استخرهای فایبرگلاس ذاتا در برابر جلبک مقاوم هستند. به این ترتیب دیگر نیازی به شستشو های پرهزینه و مدام نخواهید داشت و از مواد شیمیایی کمتری برای کشتن جلبک ها استفاده کنید که برای پوست، چشم ها و موهای شما بسیار بهتر است. فایبرگلاس روی شیمی آب استخر تاثیر نمی گذارد، به همین دلیل برای برقراری تعادل دوباره نیازی به استفاده از اسید ندارید اما در استخرهای بتنی شرایط اصلا اینطور نیست و این مشکلاتی بسیار رایج در این استخرها محسوب می شود.

هزینه های طول عمر کمتر

شما برای تعمیر و نگهداری استخرهای فایبر گلاس معمولا  به برق کمتر و مواد شیمیایی کمتری نیاز دارید. به این ترتیب هم در زمان و هم در هزینه می توانید به اندازه کافی صرفه جویی کنید. در طی یک دوره 10 ساله، شما معمولاً کمتر از 4000 دلار برای نگهداری استخر فایبرگلاس هزینه خواهید کرد. اما اگر استخری دارید از جنس وینل باید تقریبا سه برابر این مبلغ را هزینه کنید. استخرهای بنتی که اصلا قابل مقایسه نیستند و هزینه ای نزدیک به 30 هزار دلار را در طی ده سال برای شما در پی دارند.

گزینه های طراحی بیشتر و تنوع در استخر فایبرگلاس

باید اعتراف کنیم نمونه های اول استخرهای فایبرگلاس بسیار ساده بوده و از نظر طراحی جذابیت های زیادی نداشتند. اما امروزه، این امکان برای شما فراهم آماده است که استخرهای فایبرگلاس خود را به آن صورتی که دوست دارید سفارشی سازی کنید و زیبایی های زیادی را به کمک چراغ های ال ای دی و یا سایر محصولات زینتی به آن اضافه کنید و از آن لذت ببرید. بسیاری از پوسته های استخر فایبر گلاس در حال حاضر شامل طاقچه های برنزه داخلی، نیمکت ها و اسپا هستند.

سازگاری استخر فایبرگلاس با سیستم های آب شور

استخر فایبر گلاس و آب شور

باید بدانید که معمولا نمک حاصل از کلر سازهای آب نمک در استخر ، می تواند انواع بتن و فلز را فرسوده میکند. مانند پانل های دیواری فلزی و پوشش مورد استفاده برای استخرهای وینیل که به راحتی فرسوده می شوند. اما در این سو فایبرگلاس هرگز به آب نمک واکنش نشان نمی دهد و سیستم های آب نمک به طور کلی ارزان تر از سیستم های مبتنی بر کلر می باشد. استفاده از سیستم آب نمک با استخر فایبرگلاس شما می تواند آب با کیفیت بالا و نگهداری کم را فراهم کند تا شما برای شنا کردن شرایط بسیار بهتری را تجربه کنید و از شنا خود در حالی لذت ببرید که نگران ورود فرزندان کوچک خود به استخر هم نباشید.

معایب استفاده از استخر فایبرگلاس

برخی از معایب استفاده از استخر فایبرگلاس چیست؟ برای اینکه همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را بدانید علاوه بر کسب اطلاعات در مورد ساخت استخر فایبرگلاس باید در مورد مزایا و معایب استخر فایبرگلاس هم اطلاعات خود را تکمیل کنید. باید بدانید که این استخرها از ایراد خالی نمی باشد به همین دلیل در این بخش قصد داریم برخی از معایب استفاده از استخر فایبرگلاس را به شما معرفی کنیم که عبارت اند از:

گزینه های محدود

استخرهای فایبرگلاس معمولاً اندازه های استانداردی دارند و شما حق انتخاب چندانی ندارید. ابعادی که توسط پلیس راهنمایی رانندگی برای حمل و نقل های بزرگراه ها در نظر گرفته می شود. چرا که باید پوسته استخر فایبرگلاس خود را از محل ساخت به محل خانه خود از طریق جاده ها و بزرگراه ها حمل کنید. ساخت پوسته های استخر فایبرگلاس روی قالب های از پیش طراحی شده برای کنترل کیفیت عالی است، اما شما را به شکل و اندازه هر قالبی که توسط سازنده شما استفاده می شود محدود می کند. شاید شما از این نظر چندان قابلیت تغییر نداشته باشید اما می توانید گزینه های زیادی را اضافه کنید و استخر خود را از نظر ظاهری به شکل دلخواه خود نزدیک کنید.

البته همه این موارد باعث شده است که این استخرها این روزها دارای محبوبیت بالایی باشند و بدون در نظر داشتن برخی از این محدودیت ها خرید و فروش خوبی را در بازار تجربه کنند. همین مسئله باعث می شود که فروشندگان و تولید کنندگان در پی این باشند که طرح های بهتر و بیشتری را ارائه دهند تا تمامی نواقص را بتوانند پوشش دهند. طراح هایی که تقاضای بیشتری را ایجاد می کند. ما نیز به دنبال این هستیم که در آرتیا گروپ شرایطی را فراهم کنیم که شما با طرح های بیشتری روبرو باشید و تنها محدودیت خود را در استانداردهای مربوط به سایز و ابعاد استخر خود تجربه کنید محدودیتی که برای همه ما وجود دارد.

هزینه اولیه نصب بالا

هزینه های نصب و راه اندازی بیشتر پروژه های استخرهای فایبرگلاس چیزی بین شصت و پنج الی صد هزار دلار می باشد که شامل تولید و نصب می شود. برخی موارد هستند نظیر دیوارهای حائل و یا آبنماها که قیمت را می توانند افزایش دهند.اگرچه باید برای نصب استخرهای بنتی شما هزینه های بالاتری را بدهید اما برای نصب استخرهای وینل حداکثر هزینه شما می تواند تا 60 هزار دلار باشد. اما با این وجود در بلند مدت با توجه به هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار کمتر این استخرها می تواند براش شما تبدیل به گزینه ای بسیار بهتر شود.

شرکت سازنده خوب برای ساخت استخر فایبرگلاس

در ابتدا باید بدانید که نباید تنها با یک شرکت در ارتباط باشید، سعی کنید با شرکت های متعددی صحبت کنید تا تمامی جوانب در همه این شرکت ها را مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد در محلی که شما زندگی میکنید تولید کننده خوبی وجود نداشته باشد. به همین دلیل می توانید از طریق نصاب ها و یا از طریق اینترنت تولید کننده هایی که در شهرهای نزدیک به شما هستند را بیابید. حتما باید تمامی تولید کنندگان را مورد بررسی قرار دهید به روش هایی که ما به آن خواهیم پرداخت. اگرچه ما یکی از مجموعه های معتبر هستیم.

شاخص های مهم انتخاب

 1. باید مجموعه شما یک قالب از نمونه کارهای تراز و صاف شده را به شما ارائه دهد
 2. باید شرایط آب و هوایی کارخانه را هم مورد بررسی قرار دهید.
 3. استفاده از رزین وینل صد در صد می تواند یکی دیگر از مواری باشد که باید به آن توجه کنید.
 4. استفاده از رووینگ بافته شده باید نقاط تنش را به خوبی بپوشانند و بر این کار مسلط باشند.
 5. استفاده از مواد لانه زنبوری باید پهلوهای استخر را به خوبی تقویت کنند.
 6. پیدا کردن یک نصاب خوب برای نصب استخر فایبرگلاس
  باید با نصاب های مختلفی صحبت کنید تا شرایط هر یک را به طور جداگانه بدانید. همچنین باید حتما از نصاب های خود بپرسید که در صورت بروز مشکلات ذیل چگونه می تواند با آنها مقابله کند:
 • ته نشین شدن یا جابجایی پوسته استخر
 • نشتی در خطوط لوله کشی و اتصالات استخر
 • جداسازی بین استخر و پاسیو
 • برآمدگی در دیوارهای جانبی
 • ببینید برای موارد ذیل چه راه حل هایی را می تواند به شما ارائه دهند:
 • ترکیب پوسته استخر و پاسیو با هم
 • تسمه های لوله کشی برای محکم کردن لوله کشی به پوسته استخر
 • با استفاده از لوله سخت پی وی سی
 • استفاده از سنگ خرد شده
 • محصور کردن لوله کشی در سنگ برای جلوگیری از ته نشین شدن
 • یک تیر پیوند بتنی به ضخامت 12 اینچ در اطراف محیط استخر
 • لوله ای برای نظارت و حذف آب زیرزمینی

نتیجه گیری نهایی در مورد ساخت استخر فایبرگلاس

در نظر داشته باشید که امروزه استخرهای فایبرگلاس بسیار پیشرفته تر از نسخه های اولیه خود هستند. این استخرها امروزه محصولاتی هستند که شما می توانید به راحتی آنها را در خانه خود نصب کنید. اگرچه برخی از نسخه های اولیه استخرهای فایبرگلاس هنوز هم در خانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد اما آنها به اندازه استخر فایبر گلاسی که امسال در حیاط خود نصب کرده اید، شیک نیستند. ما از استخرهای امروزی انتظار دوامی چندین دهه ای داریم. اگرچه ما در آتریتا گروپ ضمانت مادام العمر به شما نمی دهیم اما تضمین می کنیم محصولاتی با دوام را از ما خریداری می کنید.

حالا که می دانید استخر فایبرگلاس چیست و همه چیز در مورد استخر فایبرگلاس را می دانید و اطلاعات خوبی را در مورد ساخت استخر فایبرگلاس دارید. می توانید برای کسب قیمت های نرخ ایران و مدت زمان نصب با کارشناسان ما در تماس باشید. در نظر داشته باشید که مشاوره های ما به شما کاملا رایگان انجام می شود. شما بابت دریافت مشاوره ها از مشاوران ما هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید. چرا که هدف ما ایجاد آگاهی بالاتر برای شما بوده تا شما خریدی مطمئن و امن را تجربه کنید و بتوانید از خرید خود لذت ببرید. ما تمامی راهکارهای لازم جهت کمتر کردن هزینه های تعمیر و نگهداری را نیز به شما خواهیم آموخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن