ارزان ترین راه برای ساخت ویلا

ارزان ترین راه برای ساخت ویلا

ارزان ترین راه برای ساخت ویلا کدام است؟ بسیاری از ما رویای داشتن یک ویلا اختصاصی را برای خود داریم تا بتوانیم به صورت دائم و یا برای تفریح به صورت موقت در آن زندگی کنیم و کمی از تمامی دغدغه های روزمره خود فارغ شویم. به همین دلیل وقتی قصد ساخت ویلا می کنیم به دنبال ارزان ترین روش ساخت ویلا هستیم تا بتوانیم با قیمت پایین کیفیت مناسبی را تجربه کنیم. ساخت ویلا ارزان قیمت می تواند به دو صورت انجام گیرد. یکی اینکه ما با کاهش کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت یک ویلا ارزان بسازیم و یکی اینکه هزینه های سربار را تا حد امکان کاهش دهیم. اگر به دنبال ارزان ترین راه برای ساخت ویلا هستید باید گفت کاهش کیفیت می تواند موجب ساخت ویلا ارزان قیمت شود اما گزینه مناسبی نیست، بهتر است به دنبال کاهش هزینه های سربار در ساخت ویلا باشید.

ارزان ترین روش ساخت ویلا

در ابتدا باید نکته مهمی را در خصوص معرفی ارزان ترین راه برای ساخت ویلا به شما بگوییم، آنچه ما در این مقاله در اختیار شما قرار می دهیم حاصل تجربه ای است که به دست آورده و آن را در دل کار و در انواع ساخت ویلا ارزان قیمت امتحان کرده ایم. بنابراین می توانید با خیالی آسوده این روش ها را به عنوان راه هایی قابل اعتماد در نظر داشته باشید و از آنها استفاده کنید. عنوان شد که یکی از روش ها برای پیدا کردن ارزانترین راه برای ساخت ویلا این است که شما هزینه های مختلف سربار را کاهش دهید، در همین راستا باید بگوییم ارزان ترین ویلاهایی که شما می توانید بسازید ویلاهای مستطیلی شکلی هستند که دارای ابعاد کوچکی می باشند. در این صورت به مواد اولیه و طراحی کمتری نیاز دارید.

نکته: بسیاری از متغیرها مانند هزینه طراحی ویلا دوبلکس و یا مواد اولیه ای که در ساخت ویلاها به کار میرود می تواند منجر به این شود که ما هزینه های بیشتری بدهیم، اما ارزان ترین راه برای ساخت ویلا این است که طراحی خود را ساده و ابعاد خود را کوچک تر کنیم.

توجه به موقعیت مکانی ساخت ویلا

باید بدانید که یکی از نکات بسیار مهمی که وجود دارد این است که در برخی از مناطق شهری اینکه ویلا شما تا چه اندازه کوچک باشد مهم نیست، اگر شما در شهری می خواهید ویلا بسیازید که هزینه زندگی در آن بالا است به این  معنی می باشد که ارزان ترین راه برای ساخت ویلا را پیدا نکرده اید، چرا که در چنین شهری شما باید مالیات زیادی بپردازید، این میزان مالیات نمی تواند برای شما به هیچ عنوان مقرون به صرفه باشد. در نظر داشته باشید که معمولا در چنین شهرهایی هزینه های طراحی بسیار بیشتری هم باید به طراحان بپردازید چرا که زندگی آنها هم در چنین شهرهایی گران است. از طرفی ساخت ویلا ارزان قیمت در شهری که قیمت مصالح ساختمانی در آن بسیار بالاتر از نقاط دیگر می باشد، چطور ممکن است؟

به همین دلیل ما به برخی از افرادی که به دنبال ارزان ترین راه برای ساخت ویلا هستند توصیه میکنیم که در بسیاری از مناطق شهری که هزینه های زندگی در آنها بالا است، به جای اینکه به فکر ارزانترین روش ساخت ویلا باشید به فکر خرید یک ویلایی باشید که از قبل ساخته شده و وجود دارد. این کار می تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه تر باشد. اگر بودجه کافی در اختیار دارید تا ویلای خود را بسازید پس در چنین شهرهایی به دنبال ارزان ترین راه ها نباشید در غیر این صورت به سراغ خرید ویلا آماده بروید.ارزان ترین راه برای ساخت ویلا توجه به موقعیت مکانی ساخت ویلا

ساخت و ساز در زمین های رقابتی

شاید ارزان ترین راه برای ساخت ویلا ایرانی یا در کل ساخت ویلا این باشد که بخواهید ساخت و ساز خود را در زمین هایی انجام دهید که کاملا رقابتی هستند. اگر به یک بازار رقابتی و یا یک منطقه رقابتی وارد شوید به احتمال زیاد ساخت ویلا ارزان قیمت، دیگر برای شما دور از دسترس نیست. در این شرایط شما می توانید بدون خرید ویلا از قبل آماده شده ویلا مورد نیاز خود را با سلیقه خود و منطبق با خواست های خود از ابتدا به روش خود طراحی کرده و بسازید.

اما اگر وارد بازارهای رقابتی نمی شوید دیگر ارزان ترین راه برای ساخت ویلا بن بست خواهد بود، چرا که باید هزینه های جانبی بسیار زیادی را بپردازید. به همین دلیل هم به شما توصیه می کنیم به جای اینکه در چنین بازارهایی به دنبال این باشید که ویلا خود را بسازید، سعی کنید یک ویلا از پیش آماده را تهیه و زمان و هزینه ای را برای بازسازی و ایجاد تغییرات دلخواه خود صرف کنید. در این صورت شما می توانید هزینه های بسیار کمتری را متحمل شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا ارزانترین روش ساخت ویلا را به شما معرفی کنیم.ارزان ترین راه برای ساخت ویلا ساخت و ساز در زمین های رقابتی

فهرست برخی روش های ساخت ویلا ارزان قیمت

شما می توانید با استفاده از برخی از این روش ها که در این بخش به شما معرفی میکنیم ارزان ترین راه برای ساخت ویلا را انتخاب کنید. این امکان در موارد نادری برای شما وجود دارد که بتوانید از چند مورد از این روش ها به صورت همزمان استفاده کنید تا بتوانید ویلا ارزان قیمت مورد نظر خود را بسازید. در ادامه هر یک از این موارد را به صورت مجزا برای شما عزیزان معرفی کرده و به صورت کامل شرح خواهیم داد.

  • ساخت ویلاهای کوچک می تواند ارزان ترین راه برای ساخت ویلا باشد.
  • ساخت ویلاهای کانتینری قابل حمل
  • می توانید از ویلا های پیش ساخته Cob استفاده کنید.
  •  خرید خانه های استعماری در مزایده های بانکی
  •  ساخت ویلا در مزارع پرورش دام
  •  استفاده از مصالح پیش ساخته ساختمانی یکی دیگر از روش های ساخت ویلا ارزان قیمت می باشد.

با استفاده از این روش ها می توانید ارزان ترین روش ساخت ویلا را شناسایی کرده و برای ساخت ویلا خود اقدام کنید. در نظر داشته باشید برخی مواقع می توانید بدون کاهش کیفیت مصالح ساختمانی ارزان قیمتی را تهیه کنید که در قیمت نهایی ساخت ویلا شما بسیار موثر است.

ساخت ویلاهای کوچک

ارزان ترین راه برای ساخت ویلا این است که هزینه های جانبی خود را با کاهش ابعاد ویلا کاهش دهید. اگر شما بخواهید در مساحتی کم، ویلای کوچکی برای خود بسازید به طور حتم تمامی هزینه های شما کاهش پیدا می یابد. شما در این صورت باید برای خرید زمین هزینه کمتری را پرداخت کنید و برای اینکه ویلا خود را بسازید باید مصالح ساختمانی کمتری را هم استفاده کنید و هزینه های طراحی شما هم به دلیل محدودیت هایی که در طراحی وجود دارد کاهش می یابد.

در طول دهه های گذشته ساخت ویلاهای کوچک با استقبال و محبوبیت بسیار زیادی روبرو شده است. چرا که ارزان ترین راه برای ساخت ویلا این سبک از ویلاها محسوب می شوند. ساخت این ویلاها برای شما هزینه هایی پایدار و مقرون به صرفه دارد از همین رو بسیاری از سازندگان علاقه زیادی به استفاده از این ویلاها نشان داده و ترجیح می دهند در صورتی که بودجه کمی دارند روی به ساخت ویلاهایی بیاورند که ساخت و ساز آنها هم از نظر زمان و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه است.

چرا ساخت ویلا کوچک ارزان ترین راه برای ساخت ویلا می باشد؟ به این دلیل که تمامی هزینه ها را می توانید کاهش دهید. اگر بخواهید در یک مساحت کوچک ویلا بسیازید باید ویلا خود را به صورت مربع و یا مستطیل بسیازید و این یعنی با طراحی پیچیده ای روبرو نیستید. همچنین به دلیل بودجه کمتری که نیاز دارید برای ساخت ویلا خود، می توانید از موسسات و بانک های مختلفی که تسهیلات خوبی به شما ارائه می دهند وام های کوچکی دریافت کنید که بازپرداخت آنها برای شما نمی تواند دشوار باشد.ارزان ترین راه برای ساخت ویلا ساخت ویلا های کوچک

ساخت ویلا در تهران از خدمات گروه متخصص آرتیا گروپ

ساخت ویلاهای کانتینری قابل حمل و نقل

این راه هم می تواند در شرایطی ارزان ترین راه برای ساخت ویلا محسوب شود. حتی می تواند از ساخت ویلا کوچک هم برای شما هزینه های کمتری را به همراه داشته باشد. شما می توانید با استفاده از ساخت این ویلاها در فاکتورهای بسیار مهمی مانند: هزینه قالب بندی و زمان ساخت صرفه جویی کرده و مزایای زیادی را تجربه کنید. شما می توانید در این روش هم ویلایی کوچک بسازید هم با توجه به قابلیت حمل و نقل آن هزینه های کمتری را نسبت به ساخت ویلا ثابت پرداخت کنید.

شما می توانید این خانه ها را در تمامی استان هایی که در آن زندگی می کنید طراحی و بسازید. یکی از مزایای ساخت این خانه ها این است که شما در صورت لزوم می توانید خانه های خود را به محلی دیگر جابجا کنید. البته خیلی کمتر این اتفاق رخ می دهد و در بسیاری از شهرها و استان ها این امکان برای شما فراهم نیست که بتوانید خانه ها و ویلاهای از پیش ساخته شده خود را به آنجا منتقل کنید. اما به هر حال می تواند ارزان ترین راه برای ساخت ویلا شما استفاده از همین روش باشد.

شما می توانید با توجه به اینکه دیگر طراحی پیچیده ای ندارید و از مصالح ساختمانی برای ساخت ویلا خود استفاده نمی کنید هزینه های خود را تا اندازه زیادی کاهش دهید. اما باید در نظر داشته باشید که زمانی که به دنبال ارزان ترین راه برای ساخت ویلا هستید در واقع خود را از برخی امکانات و برخی مزایای دیگر محروم می کنید. برای مثال شما نمی توانید این خانه ها را در ابعاد بزرگتری طراحی کنید و یا برای طراحی آنها انتخاب های متعددی ندارید. اما به هر حال برای ساخت ویلا ارزان قیمت بسیار مناسب می باشد.ارزان ترین راه برای ساخت ویلا ساخت ویلا های کانتینری قابل حمل

خانه های Cob

در معرفی ارزان ترین راه برای ساخت ویلا یکی از گزینه هایی که می توانیم به آن رجوع کرده و برای ساخت ویلا خود از آن استفاده کنیم تا هزینه های نهایی کمتری را پرداخت کنیم این است که به سراغ ساخت ویلا به روش ساخت و ساز Cob برویم. این روش به ما در ساخت ویلا ارزان قیمت کمک زیادی می کند و امروزه اگرچه هنوز به اندازه دو روش قبلی محبوب نشده است اما می تواند گزینه ای مناسب باشد تا آن را امتحان کنید و از مزایایی که دارد بهره مند شوید.

Cob همان بلال مخروطی شکل است که از خاک رس تشکیل شده است. استفاده از این بلال های مخروطی در ساخت و ساز قدمت بسیار زیادی دارد که در بازه ای از زمان محبوبیت بالایی داشته و شاید دوباره زمان آن رسیده است که به عنوان ارزان ترین راه برای ساخت ویلا محبوبیت قبلی خود را به دست آورد. یکی از نکات مهمی که در ساخت ویلا ارزان قیمت به کمک این روش وجود دارد این است که شما می توانید به صورت دستی و خودتان برای ساخت دیوارهای ویلاهای خود اقدام کنید و این کار برای شما امری سخت و دشوار محسوب نمی شود.

این خانه ها بسیار محکم و پایدار هستند و دارای ظاهری کوچک اما منحصر به فرد می باشند. شما می توانید Cob را با سایر مصالح ساختمانی به خوبی ترکیب کنید و همچنین می توانید از آنها برای ساخت سوله ها و خانه های کوچک استفاده کنید. نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که درست است که ساخت خانه به روش استفاده از Cob میتواند ارزان ترین راه برای ساخت ویلا باشد اما با توجه به اینکه هنوز به محبوبیت بالایی نرسیده اند شما برای ساخت آنها نمی توانید روی وام موسسات حساب کنید.ارزان ترین راه برای ساخت ویلا خانه های cob

خانه های استعماری در مزایده های بانکی

خانه های استعماری که در ادامه برای شما به صورت کامل توضیح خواهیم داد می تواند به عنوان ارزان ترین راه برای ساخت ویلا محسوب شود. اما باید بدانید که گزینه ای در دسترس نبوده و باید شرایط خاصی داشته باشید تا به این ترتیب برای ساخت ویلا ارزان قیمت اقدام کنید. اگرچه این ساخت و سازهای تقریبا در ایران وجود ندارد اما به هر حال ارزانترین روش ساخت ویلا محسوب می شود که در آمریکا در برخی از مناطقی که در ادامه می گویم رواج بسیار زیادی دارد.

این خانه معمولا خانه های متقارن و مستطیلی هستند که در آمریکا بیشتر در سواحل شرقی رایج می باشند و به عنوان ارزان ترین راه برای ساخت ویلا محسوب می شوند که با استقبال زیادی هم روبرو هستند. با توجه به اینکه طراحی این خانه ها به صورت کاملا ساده ای می باشد معمولا بسیار مقرون به صرفه بوده و شما یکی از اصلی ترین هزینه های خود را که مربوط به طراحی می شود را می توانید به این واسطه دور بزنید. در واقع ارزان ترین روش ساخت ویلا روشی می باشد که شما در آن هزینه های طراحی خود را تا حد زیادی کاهش می دهید.

این خانه ها در طول زمان به تکامل رسیده اند و مدل های مدرن آنها اغلب برای ساخت عمارت ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا پیدا کردن چنین ویلاهایی برای ساخت و ساز سخت می باشد حتی در آمریکا که این خانه ها به عنوان ارزان ترین راه برای ساخت ویلا رواج دارند. شما می توانید در صورتی که به این خانه ها دسترسی پیدا کردید از مزایایی که آنها در صرفه جویی دارند استفاده کنید و برای ساخت ویلا ارزان قیمت مورد نظر خود با محدودیت هایی که وجود دارد اقدام کنید.ارزان ترین راه برای ساخت ویلا خانه های استعماری در مزایده های بانکی

ساخت خانه در زمین های زراعی و پرورش دام

ارزان ترین راه برای ساخت ویلا این است که شما به سراغ زمین هایی بروید که بازار رقابتی در آنها وجود ندارد. به یکی از بهترین راه ها این است که به سراغ خانه های مرتعی بروید. این خانه ها شاید در ایران هنوز چندان محبوبیتی نداشته باشند اما در آمریکا یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی هستند و افراد زیادی به خرید و ساخت ویلا فلت در این زمین ها روی می آورند. در ایران هم پیش بینی می شود که شما می توانید در آینده شاهد رشد میزان محبوبیت این زمین ها باشید.

ویلاهایی که به صورت مرتعی و در زمین های زراعی ساخته می شوند بسیار ساده هستند این ویلاها اغلب به شکل مربع و یا مستطیل ساخته می شوند و طراحی ساده ای دارند. البته در بعضی از مواقع ما شاهد ویلاهایی هستیم به صورت T و یا به شکل L هم ساخته می شوند. اما این طراحی نمی تواند برای شما هزینه های بالایی به همراه داشته باشد و همچنان ارزان ترین راه برای ساخت ویلا محسوب می شوند که طرفداران زیادی هم دارند البته گرفتن مجوزهای لازم برای ساخت و ساز در این زمین ها کمی دشوار است.

نکته مهم دیگری که باعث می شود ما از این ویلاها به عنوان ارزان ترین راه برای ساخت ویلا یاد کنیم این است که ویلاها معمولا به صورت دوبلکس و یا دو طبقه ساخته نمی شوند. با توجه به این موضوع باید این را در نظر داشته باشید که این مسئله می تواند به تنهایی میزان زیادی از هزینه های جانبی شما را کاهش دهد. برای پارکینگ هم معمولا یک پارکینگ در بخش مسطح ساخته می شود و به ساده ترین حالت ممکن مسقف می شود تا هزینه های شما کاهش پیدا کند.

ویلاهای پیش ساخته

می توان گفت ارزان ترین راه برای ساخت ویلا و سریع ترین روش ساخت ویلا میتوان از این ویلا ها استفاده کرد که شما ویلا را به صورت آماده در محلی دیگر با استفاده از دیوارها و سقف های کاذب آماده بسیازید. به این ترتیب شما هزینه حمل و نقل انواع مصالح ساختمانی و هزینه برای ساخت را می توانید کاهش دهید. در این شرایط شما تنها هزینه حمل ویلا ساخته شده را به محل می دهید. وقتی تمامی دیوارها و سقف های شما پیش ساخته هستند دیگر شما هزینه ای برای ساخت آنها نمی دهید و تنها هزینه خرید آنها را پرداخت می کنید که ارزان تر است.

سپس باید شما این مصالح پیش ساخته شده را به محلی که در آن قصد ساخت ویلا ارزان قیمت دارید منتقل می کنید و تمامی دیوارها و سقف ها را در همان محل مونتاژ می کنید. این کار هم به سرعت انجام می شود هم اینکه می تواند برای شما هزینه های کارگری کمتری در پی داشته باشد. به همین دلیل است که ارزان ترین راه برای ساخت ویلا میتواند استفاده از ویلاهای پیش ساخته باشد و شما می توانید با استفاده از این روش تمامی هزینه های جانبی و سربار خود را کاهش دهید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که درست است که این راه، ارزان ترین راه برای ساخت ویلا محسوب می شود اما اگر شما بخواهید تغییراتی را در این ویلاهای ایجاد کنید و سفارشی سازی هایی را در زمان های بعدی انجام دهید باید هزینه های بسیار بیشتری را متحمل شوید و این مسئله شاید تنهاترین و البته بزرگترین نقطه ضعفی باشد که می تواند در این نوع ساخت و ساز وجود داشته باشد. خانه ها و ویلاهای پیش ساخته معمولا نسبت به سایر روش های ساخت ویلا می تواند پایدارتر و مقرون به صرفه تر باشد اما مدیریت آنها کار آسانی نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن