ابعاد استاندارد سازه استخر چقدر است؟

ابعاد استاندارد سازه استخر چقدر است

زمانی که تصمیم به ساخت استخر در باغ یا ویلا گرفتید، باید ابعاد استخر را نیز به صورت تقریبی در نظر داشته باشید. معمولا در این زمان است که سوالات مختلفی در مورد ابعاد استاندارد استخر برای کارفرما به وجود می آید و پاسخ مشخصی هم برای این موضوع پیدا نمی کند.

ابعاد مناسب سازه استخر، به بودجه و نیاز های شما بستگی دارد و در کنار این موارد، منطقه ای که در آن قصد ساخت استخر را دارید نیز یکی از عوامل مهم در مورد این موضوع می باشد. اگر قصد طراحی استخر را داشته باشید، احتمالا به این فکر رسیده اید که برای احداث استخر، نیاز به یک محیط گسترده خواهید داشت. اما این گفته همیشه صحت ندارد و یک طراح حرفه ای، می تواند در محیط هایی با فضای محدود نیز، نیاز های شما را نسبت به کاربری مورد نظر برطرف کند.

خدمات طراحی استخر گروه مهندسی آرتیا، به صورت تخصصی توسط معماران و طراحان مجرب انجام می شود و همین موضوع نیز باعث شده تا ساخت استخر در ابعاد مختلف صورت بگیرد.

اندازه استاندارد استخر

برخی از ابعاد ها به صورت استاندارد وجود دارند و در بازار از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. معمولا برای ساخت استخر در محیط های مختلف از این ابعاد استفاده می شود تا در اجرا، تمامی فرایند های با اصول معماری همگام باشد.ابعاد اجرای استخر

ابعاد استاندارد سازه استخر:

  • استخر های 6*3 متر با مساحت 18 متر مربع (ممکن است در برخی از موارد 2*6 و 4*6 نیز احداث شود)
  • استخر های 7*3 متر با مساحت 21 متر مربع (ممکن است در برخی از موارد 4*7 و 5*7 نیز احداث شود)
  • استخر های 8*4 متر با مساحت 32 متر مربع (ممکن است در برخی از موارد 3*8 و 5*8 نیز احداث شود)
  • استخر های 9*4 متر با مساحت 36 متر مربع (ممکن است در برخی از موارد 3*9 و 5*9 نیز احداث شود)
  • استخر های 10*4 متر با مساحت 40 متر مربع (ممکن است در برخی از موارد 6*10 و 5*10 نیز احداث شود)

عموما استخر های در نظر گرفته شده به شکل های مستطیل هستند. البته برای ساخت استخر در کرج و دیگر استان ها می توانید استخر هایی با اشکال و فرم های مختلف را برای طراحی سفارش دهید و به طراحی مستطیل شکل محدود نخواهید بود.

ابعاد استخر کوچک

در سالهای گذشته، میانگین ابعاد زمین هایی که در آنها باغ یا ویلا ساخته می شود کاهش یافته است. همین موضوع نیز باعث می شود تا صاحبان این سازه ها به فکر ساخت استخر کوچک در زمین های خود بیفتند. مدل های مختلفی از استخر کوچک وجود دارد که می توانید آنها را در محیط های مورد نظر خود اجرا کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که استخر شنا زمانی کوچک است که ابعادی کمتر از 10 متر مربع برای کل سازه در نظر گرفته شده باشید. معمولا این استخر های کوچک نیازی به دریافت مجوز ساخت هم نیستند و مزایای زیادی که دارند باعث شده تا این سازه ها در محیط های مختلف به چشم بخورند.

ابعاد استاندارد استخر کوچک:

  • استخر های 3*2 متر (6 متر مربع)
  • استخر های 4*2 متر (8 متر مربع)
  • استخر های 5*2 متر (10 متر مربع)

مساحت زمین برای ساخت استخر چقدر است؟

اگر به فکر ساخت استخر باشید، احتمالا از خودتان پرسیده اید که چقدر فضا برای ساخت استخر نیاز است. با توجه به ابعاد های استاندارد استخر در این بخش بررسی شد، می توان تخمین دقیقی فضای مورد نیاز استخر داشته باشید.ابعاد ساخت استخر

ابعاد استاندارد سازه استخر چقدر است؟

سازه استخر دارای ابعاد مختلفی می باشد و با توجه به فضای محیطی می توان از استاندارد های استخر کوچک (زیر 10 متر) و استاندارد های استخر متوسط (بیش از 10 متر) استفاده کرد.ابعاد استاندارد استخر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن